Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Fűrészporos tapétát lehet úgy...

Fűrészporos tapétát lehet úgy ragasztani, hogy a gerendákra rakunk tetőlécet, és arra ráragad?

Figyelt kérdés
A lényeg, egy régi, 60 éves ház, a plafon sok helyen le van ázva. Amúgy nádpadló van a két réteg között. Mármint hogy az alsó tapasztás a nádpadlóra van ragasztva. Azt szeretnénk leszedni, a tapasztást és tetőlécet ha végighúznánk a nádon, és felfogatnánk a gerendákba, arra ráragadna-e a fűrészporos tapéta? Vagy csak ha raknánk alá valamit? Gipszkarton, vagy préselt lemez lap vagy valami hasonló? Mert így már drága lenne, nem érné meg kinlódni vele, inkább akkor lebontani. A fal alja is fel van nedvesedve, 50 cm-t kb de a tapéta eltakarná. Amúgy csak bilizni lenne ott, a tapéta egy 10.000 ből kijönne. ha meg kéne alá valami, az plusz vagy 70.000 Ft. A tapéta megmaradna a tetőlécen, ha ráragasztanánk vagy nem bírná meg?
2013. febr. 21. 19:04
 1/7 anonim ***** válasza:
SZVSZ a stukatúr födémet megbontani nem igen nagy okosság. Nem értem... Telibe akarjátok lécezni? Annál csak-csak okosabb dolog a karton, vagy a régit többször átglettelni??? !!!
2013. febr. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Tapéta tetőlécre?Az alá akkor is kell valami,a tetőlécen nem fog megállni.

Még kifeszíteni se lehetne,mire a lécre?

Sajnos az alá vagy gipszkarton,farostlemez,OSB mindenképpen kell.

A másik meg,hogy ha vízes a fal alúl,arra nem nagyon ragad a tapéta.Csak akor ha vesztek a falfelületre alapozót ami valamelyest szárítja a falat,és csak utána lehet tapétázni.

2013. febr. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Le van púposodva a régi tapasztás. Csak a sarat szednénk le, és a gerendákba belecsavaroznánk a tetőlécet, 25 cm-enkét, és akkor a közepén is fogná, meg a szélén is. Nem lehet annyit tapasztani, mert az vagy 5-6 cm lenne, az egy helyett. annyit szakadt meg. Persze már nem ázik, így most az ázás helyére felraktam egy darab papírt látszik, hogy ott van, de nem olyan csúnya mint volt... És az egészet olyannal karom, a falat is meg a plafont is. De lehet veszek furnérlapot, csak drága...
2013. febr. 21. 20:29
 4/7 anonim ***** válasza:

Mégegyszer fussunk neki!


Van a gerenda,aztán a nád,aztán a tapasztás.

A tapasztást akarjátok leszedni,így a nádra akartok tetőlécet,amit a gerendához lesz rögzítve???????

Erre sem fog megragadni a tapéta!

Tapétázáshoz,hogy egyenletes felület kell,ami nem vizes,nem pupos,hanem sima.

Tapétát nem is szoktak plafonra ragasztani,de még akkor sem kivitelezhető ha tapasztás is lesz alatta.Arról is vissza fog pörögni sztem.

A lehetőségek!

Gerendára lévcáz,amit kiszinzetek,erre mehet -OSB,lambéria,farostlemez.

A falakra már lehet tapétázni,de mint korábban már irtam,vizes falon nem lesz tartós a tapéta.Kell alá egy réteg alapozó,vagy gelettelni kell.

2013. febr. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem tudsz róla képet feltölteni?
2013. febr. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Azt írod,hogy a plafon sok helyen le van ázva!

Akkor a tetőt is ki kellenne javítani,mert ha folyton viz van,akkor az Osb,farostlemez szét fog rohadni egy idő után.

És ameddig csak ideigelenes megoldásokon gondolkodtok,csak a pénzt fogja enni az a ház.

2013. febr. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Fűrészporos tapétát szoktak a plafonra tenni. Ez biztos, mert nekünk is van, már vagy 10 éve, és semmi baja. Hát a tető már ki van javítva, rossz volt a cserép és lesz.rták, ott ázott be. kicserélgettük, már nem ázik annyira meg le van nejlonozva az egész padlás. Nem tudom hogy lesz, tegnap megbontottam a falat, volt rajta ilyen papírcsík, és az leszedve a téglafal fel van ázva. A vájog részénél áll a tapasztás, de a tégláról le tudnám kézzel szedni. (a tégla fal csak közfal) Veszek fűrészporos tapétát, és körbehúzom az alját, hogy ne látszódjon, a plafonra felraktam egy nagy lapot, az sem látszik, meg ki lesz meszelve és annyi. Nem olyan nagy amúgy, 4x5,5 méter. Csak bulizni pont jó lenne, mert itthon nem lehet egyéb családi okok miatt...
2013. febr. 23. 12:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!