Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » A halvány barack szinhez...

A halvány barack szinhez milyen szin illi? A nappalim falát szeretném ilyenre festeni, de a két hosszabik fal a barack!

Figyelt kérdés
2009. szept. 7. 16:10
 1/6 anonim ***** válasza:

zöld, a szoba nagyságától és világosságától függően akár egészen sötétzöld is.

vagy bordó, de ez jobban behatárolja a bútorok színét...

2009. szept. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
krémes világosbarna
2009. szept. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A butor eger és juhar szinű,az ülőgarnitura meg téglavörös!Igy akkor melyik lenne a jobb?
2009. szept. 7. 16:27
 4/6 anonim ***** válasza:

semmiképp nem keverném a barna árnyalatait a barackkal. De Te tudod. Mindenképpen szeretnél egy másik színt is a falra? Mert ilyen esetekben azt szokták ajánlani, hogy árnyalatot sötétíts, vagy világosíts az adott színen, vagy pedig komplementer színt válassz. De szerintem a vörös kanapéhoz, és a világos bútorhoz, egy árnyalatbeli sötétítés jobban illene. Pl.valami narancsosba átmenő szín, és nem a rózsás felé közelítő barack. Így a piros kanapé színéhez közelít a szín, és harmónikusabb lesz. Hű nagyon kíváncsi vagyok milyen lesz, majd tegyél fel képet, akárhogy is döntesz. Épp mi is festés előtt állunk, hasonló kérdést tettem fel a napokban én is.


http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__lakberendezes__390649-..

Sok sikert!

2009. szept. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

én a következőt tettem :

párommal irány a festékbolt , alapszín kiválasztva ,majd egy kóbor ötlet szerint ,a legelütőbb szín , halvány-barac színű falhoz, hanga-vörös ellenszín :)

felrajzoltam egy mértani formát a falra, bekentem a körvanalakon balül gipszel, csak úgy összevissza , megszáradt,és lekentem hanga-vörössel .

így a fal alapszínben mindenhol barack, de a két szemben lévő fal , felét takaró forma Hanga-vörös .

a szemnek is kellemesebb,és a bútorokhoz is jobban megy .

tehát javaslom,ne az egész rövidebb falakat kend más színre ,csak azok egy részét .

2009. szept. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ha bemész egy festékboltba, biztos tudnak adni neked egy színskálát/színkártyát, de valszeg a festőnek is van. Ezzel csak az a dolgod, hogy a meglévő színhez tartod a skála lapjait, és ha tetszik valamelyik, akkor megjegyzed a szín kódját.
2009. szept. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!