Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Festeni szeretnék egy jó nagy...

Cunt*-* kérdése:

Festeni szeretnék egy jó nagy képet a falamra. Nem vagyok valami nagy művész falfestéskor. Ismertek valami oldalt ahol egy kész képet át lehet rajzolni vázlattá? Mint valami indigóval? >< (többi lent már hosszú lesz. )

Figyelt kérdés

Szóval eleve sokkal nagyobb részre festeném mint amekkorát lehet nyomtatni..(vagyis nekünk csak norm. nyomtatónk van nem tudom van-e egyátalán ilyen nagy..><)

És ez már színes árnyékolt etc etc kép és szeretném valahogy úgy átrajzolni egy vázlattá, hogy fel is sikeredjen rajzolnom, mert ugye én csak A4-es lapra alkotok :3 A kép meg vagy ez: [link]

Vagy ez: [link] d mindkettő..hümm tudjátok, szóval bármi amivel segíthettek? (nem tudom nem akarok festőt hívni, nem bízok bennük.)



2013. jan. 28. 14:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Projectorral rá tudod vetíteni a falra és akkora méretet csinálsz belőle, amekkorát akarsz.
2013. jan. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ezt három másodperccel ezelőtt mondta anyu. :D És tökjó ötlet tényleg >< Köszi :3
2013. jan. 28. 15:48
 3/3 Ágh Ferenc ***** válasza:
Az ilyen nagyméretű képek készítésére van egy nagyon jó módszer! Egy A/3-as méretű képet nem nehéz beszerezni. Ezek után hogy ne a kép sérüljön, valami átlátszó lemezzel letakarjuk és alkoholos filccel viszonylag kicsi, 1x1 vagy 2x2 cm-es négyzethálót rajzolunk, ezzel felosztva a képet. Ezután tetszőleges méretű keretvonalat rajzolunk a falra, persze a kis kép oldalarányait megtartva! Most pontosan annyi szabályos négyzetre osztjuk a falon kijelölt keretvonalat, mint ahány részre osztottuk a mintaképet, majd ha elkészültünk a halvány hálóval, négyzetről négyzetre átmásoljuk az egyes ábrarészleteket. Kicsit több érzék kell hozzá, de így teljesen függetlenné válhatunk a képmérettel kapcsolatban, sőt ha akarjuk a mintaképből is kiválaszthatjuk azt a részt, amit szeretnénk megtartani és csak ezt a részt hálózzuk be, a többi pedig ugyanúgy, ahogy fent leírtam! Sok szerencsét!
2013. jan. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!