Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Körülbelül mennyibe kerül 1...

Körülbelül mennyibe kerül 1 régebbi 100 m2-es ház teljes felújítása?

Figyelt kérdés
új csempékkel, festéssel, tetővel, parkettázással stb...
2013. jan. 4. 15:31
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Kivűl vakolás belül vakolás festés ajtó ablak csere...500 000 ft.
2013. jan. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Jaaaa csempe is és tető is kellene akkor min 2 000 000ft.
2013. jan. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Zsolt75 ***** válasza:
100%

500 ezerből ennyit amit leírtál? Komolyan gondolod? 10 éve se lett volna elég erre nemhogy most.


A tető kb. 1,5 millió , a festés (anyagtól függően) kb. 500 ezer. Csempe parketta m2 ént min. 3000 + munkadíj (határ a csillagos ég)


Nyilván ez csak saccolás, mert nem ismeretes a valós állapot, helyszín stb stb, de gyakorlatilag azt mondhatom, hogy ez az építkezés legdrágább része.


(Amikor én építkeztem akkor szerkezetkészen kb 1/3 a volt a költség a teljesnek. a 2/3 a ment el a belső burkolatokra, ajtó-ablak, festés .)

2013. jan. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Bence_ ***** válasza:

Te csinálod, vagy csináltatod?

Ha te csinálod és csak 1 fürdőszoba van, és az anyagok is átlagosak akkor 5-6 millióból talán kijön.

Első nem tudom, hogy számolt. Ha csak a villanyvezetéket,kapcsolókat,konnektorokat összeadja már elfogy a kerete nagy része. Aztán még se konyha se fürdő.

2013. jan. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én tetőre 2 millát számolok, de attól függ miből lesz. Nem mindegy, hogy pala, betoncserép, vagy márkás cserép.


A csempe nem olyan drága, ha nem luxus csempét vesztek, de a munkadíj megdobja az árat. Kb. fürdőszobánként 200-300 ezer.


Egyéb burkolatok a házban attól függ, hogy hol lesz járólap, laminált padló, padlószőnyeg, PVC vagy parketta. Kb. 200-500 ezer


Festés 500 ezer.


Ha nem rézvezetékek vannak (víz és villany), akkor még drágább, mert azt ki kell cserélni, főleg a vízvezetéket!!!


Szóval alsó hangon 4 millió, ha mindent mesterrel csináltattok.

2013. jan. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy ilyen háznál már érdemes új villanyvezeték kapcsolókkal munkadíjjal kb 3-400 ezer igénytől függően.Tető sacc min 2 milla .Vízvezeték csere szintén 3-400 ezer .Festés kb 500 ezer.Burkolás meg 1500-2000 ft per m2 -er től indul persze csak a munkadíj.De ez csak nagyvonalakban írtam.
2013. jan. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!