Mennyivel drágább és nehezebb egy padlófűtést kialakítani és mennyivel költségesebb fenntartani?
Mennyivel drágább és nehezebb egy padlófűtést kialakítani és mennyivel költségesebb fenntartani,mint egy radiátoros vagy egy konvektoros családi házat?
Jelenleg egy 60 négyzetméteres családi házat szeretnénk megvenni amiben most konvektorok vannak,de arra gondoltunk,hogy vennénk hozzá egy vízteres kandallót(ami a nappaliban lenne)és később majd kötnénk rá radiátorokat!
De közben a padlófűtés is eszünkbe jutott......az érdekelne hogy ez a fűtési megoldás költségesebb mint a többi?
Aki tud segítsen!
Előre is köszi!
Kivitelezés és fenntartás szempontjából is érdekelne!
kezdjük azzal, hogy padlófűtéssel be lehet vinni négyzetméterenként olyan 100W hőt. egy 60 nm családi háznak, normál B30-as téglából, külső hőszigetelés nélkül ez baromi kevés. fázni fogtok. a másik gond, hogy az a 6kW amit max fel tud venni a padlófűtés, simán túlterhel egy normál kombicirkó kazánt (ki-be fog kapcsolgatni, mert állandóan túlmelegszik, viszont hideg lesz, jó sok gázfogyasztással)
ha szigetelitek kívülről, akkor persze más a helyzet, akkor elég lehet a padlófűtés, a kazán akkor is gond.
a vízteres kandalló egy öszvér megoldás, szerintem ha akartok kandallót, akkor csináljatok, mert hangulatos,meg szép, de ne integráljátok bele a fűtésbe, mert csak a baj lesz belőle. ha mégis ezt szeretnétek, akkor keressetek egy mérnököt, aki fűtés szigetelés tervezéssel foglalkozik és készíttessetek vele tervet. ne egy fűtésszerelőt hívjatok, aki a munkáját is el akarja adni.
(nekünk anno, amikor felújítottunk 3 fűtésszerelő is simán el akarta adni az alapból 24kW teljesítményű kombicirkót min. 6kW fűtőteljesítménnyel egy olyan lakásba, ahova -20 fokban kell max. 4kW)
a padlófűtés egyébként, ha nem akartok az aljzathoz nyúlni, elég macerás, mert hozzá kell nyúlni, viszont, ha már hozzányúltok, akkor lehet rendes víz és hőszigetelést is berakni, ami régebbi házakban nem jellemző, hogy ott van.
van egyébként olyan padlófűtés is (vizes, nem elektromos), ami csak 2 cm vastag, közvetlenül a burkolat alá lehet rakni, de ezt lakásokba találták ki, nem házakba. pl. Uponor Minitec rendszer, de van más is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!