Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Át szeretném tenni a konyhát...

Át szeretném tenni a konyhát egy kisebb szobába. Lehetséges ez? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
A jelenlegi konyhám helyén szeretném ha szoba lene, a konyhát pedig átteném egy kisebb szobába.A konyha és a kis szoba egymás mellet van.Villanytűzhelyem van, ezt és a mosogató vezetékeit át lehet vezetni valahogy a másik helyiségbe?Mennyyibe kerülhet egy ilyen átalakítás?
2009. aug. 16. 13:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Persze, hogy át lehet. Át kell vinni a víz, lefolyó és elektromos vezetékeket.

Előtte persze fúrni, vésni kell, utána meg újraburkolni az egészet.

Az ár sok mindentől függ. Szerintem anyaggal együtt, ha nem túl nagy és szomszédos helységekről van szó 1-2 százezerből megvan.

2009. aug. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Azon bukhat meg a dolog, ha a lefolyóig nem tudod biztosítani a lejtést. (Tehát pl. a mostani konyhának nem a szobafelőli oldalán van a csatornabekötés. Oda kell a mosogatódat most is bekötni, mégpedig úgy, hogy legyen lejtése a vezetéknek. Külső, homlokzati falban nem viheted. Minden mást át lehet rakni.
2009. aug. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mindent meg lehet oldani. Nekünk olyan helyiségbe tettek be vizesblokkot, aminek korábban a környékén sem volt.
2009. aug. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az sem mindegy, hogy panelban, vagy kertes családi házban laksz...

Amúgy tényleg minden megoldható, bár előfordulhat hogy nem éppen elegánsan...

2009. aug. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mindent meg lehet csinálni, az hogy hogyan és mennyire elegánsan, kizárólag a pénztárcán múlik
2009. aug. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
13:23 vagyok. 13:48 utolsó előtti mondatát nem értem. Mért ne mehetnének külső, homlokzati falban a vezetékek. Nálam 25 éve ott mennek és még semmi probléma nem volt belőle.
2009. aug. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

én 13.48.


Azért nem mehetnek, mert az Építési Szabályzat tiltja. Az, hogy nem a kivitelezési tervnek megfelelően csináltátok meg az egy dolog, de átalakításra úgy nem adnak engedélyt, hogy vízvezeték vagy csatorna határolófalban megy.

2009. aug. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!