Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Mekkora kandalló kell kb 100...

Mekkora kandalló kell kb 100 nm -es terület befűtésére? Kb 245 légköbméter

Figyelt kérdés
Ha egy kandalló nagyobb teljesítményre képes de nincsen kihasználva maximálisan attól még a hatásfoka jó marad ugye? Vagy hülyeséget kérdeztem? Mivel most egy 16 kw-os kandallót találtunk és olvastuk hogy már egy 8 kw-os is 140-180 légköbmétert is befűt, akkor a 16-kw-os nekünk túl nagy?? nagy dilemma mert jó áron jó minőségűt találtunk... Köszönöm a segítséget!
2012. júl. 3. 23:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Kérdés a ház hővesztesége, amit számolni kellene és a légköbméter amit kifűtt; mert az elvesztett energiát kell pótolni a felfűtés után.

Ha túl nagy a teljesítmény akkor nem tudod kihasználni, nem lesz jó szerintem.

Vagy lesz egy szakértő, vagy keress kandalló építős szakikat a neten, és kérdezz rá, mintha csináltatnál velük.

2012. júl. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi!

Hát igen..igazad van..

A ház szigetelve van, mivel a télen újítgattuk kipróbálhattuk mennyire jól szigetelték, és szépen tartja a meleget, illetve az adott hőt amire a kazánt beállítottuk, 8 max 2-szer kapcsolt be a cirko..) de mi még 5 cm-t ráteszünk majd a szigetelésre, mivel ez egy könnyűszerkezetes ház..

A 100nm most még igaz, aztán a tetőteret beépítjük ami plussz 60-70 nettóban.. elvileg akkor ki lesz használva a kandalló teljesítménye- remélem!! Úgy gondoltam mint ahogy napelemeknél van, hogy egy invertert is adott számú napelemhez kell venni, nem jó ha túlpörög de az sem ha nincsen kihasználva.. - legalábbis így olvastam.. ezért agyaltam a kandalló teljesítményén.. de rákérdezek majd erre is a kályhásunknál.. köszönöm!

2012. júl. 5. 15:23
 3/3 anonim ***** válasza:

A könnyűszerkezetes háznak nincsen tömege az a baj. A levegő gyorsan átmelegszik, de gyorsan le is hűl, a nagy ingadozás, ill a nyári meleg ellen a nagy tömegű falak szigetelve a jók.

Létezik egy win watt program, ezzel számolnak az épületgépészek, azzal megtudnál határozni mindent.Több árkategóriában van, esetleg ha tudsz ismerőst, hátha a neten megvan másképp is.

[link]

erre gondoltam

2012. júl. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!