Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Milyenre fessük, hogyan...

Milyenre fessük, hogyan rendezzük be a szobám?

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok, és anya végre beleegyezett, hogy alakítunk valamit a szobámon. Utoljára 8 éve volt festve, babarózsaszínre. A bútorom és az íróasztalom azonos fa színű, kb. ilyen:

[link]


A szőnyegem is barna, és van parketta. Az ágyam kék, sárga kockákkal.


Az összhatás brutálisan gyerekszoba. A kérdésem a színekre vonatkozik. Tehát amiken anya engedi változtatni:

szőnyeg (padlószőnyeget akarok, a parketta már régi, nem szép.)

fal

ágy


Ennyi. De ez szerintem már épp elég, és anyagilag még megoldható. Tehát ezek milyen színűek legyenek, hogy ne legyen olyan gyerekszoba hatású?


2012. júl. 3. 20:04
 1/5 anonim válasza:
Padlizsán, erős színek,pl narancssárga, piros :)
2012. júl. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen színű (fenyő) bútorom van (franciaágy keret is, előtte egy zöld kanapéágy volt szinte mindig kihúzva, patchwork takaróval letakarva.) A falaim zöldek, sásszínű. A szőnyeg natúr színű, drapp, de parkettám van, ez középszőnyeg. A függönyöm sötétzöld és citromsárga az "átlátszó". Sok a zöld növény, ezek mind fásszárúak (fikuszok), azokat szeretem. Van bent két rattan fotel is kis asztallal. A bugyis fiókom is rattan bútor.


Szóval én az én szobámat tudom elképzelni ehhez a szekrényhez. remélem segítettem.

2012. júl. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

nekem is fenyő színű szekrényem van tömör fenyő ággyal.


a falaim olyan lilák mint a milka csomagoló papírja


fekete csipke függönyök és fekete sötétítő függönyök vannak felrakva


parkettám van nekem is, idén fogunk bérelni egy parkettacsiszoló gépet és felcsiszoljuk meg újra lakkozzuk, tieddel is ezt kellene szerintem. parkettára inkább ne rakass padlószőnyeget, enyém lakkozását is hazavágta...hetekig szofixeltem 2-3 naponta, hogy értelmesen nézzen ki...és igen a szofix is csodákra képes :)


szőnyegből én rongyszőnyeg párti vagyok, vagy egy bolti rózsaszín-piros-bordó, irtó jól mutat a parkettán és a falfestéssel :) valamint egy házi készítésű, főleg kék és piros az íróasztalomnál a lábamnak...főleg kényelmes de tetszik is nekem:)


most rakok pár hangulatos képet és díszítőelemet a falamra...illetve polcokat a plüsseimnek, mert plüssfüggő vagyok.


hirtelen csak ennyi, jah és az ágyneműhuzatom kék és zöld kockás, eléggé elüt de ez a kedvencem :)


és persze fontos a hangulat, virágok, gyertyák...stbstb...ezt már a fantáziádra bízzuk...a legfontosabb, ne rakj posztert a szobád falára! 1 leszedi a festéket ahogy lejön 2 elég csúnyán néznek ki, helyettük fényképezz sokat és hívasd elő a legjobbakat valami nagyobb méretben és azt tedd ki valami mutatós keretben, amit akár te is el tudsz készíteni :)

2012. júl. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
jah igen, és egy szoba hatását legfőképpen a kiegészítők és a választott anyagok határozzák meg, többségük nem is drága...csak pici kreativitást igényel :) pl mi is itthon készítettük a függönyeim, csak az anyagot vettük meg...kb 2500-3000 forint volt a helyi német turi anyagvásárán...de máshol nem biztos, hogy ennyiből meg lehet úszni :S
2012. júl. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat :)
2012. júl. 4. 10:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!