Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Hogyan kezdjek hozzá egy mini...

Hogyan kezdjek hozzá egy mini terrárium kert megvalósításához?

Figyelt kérdés

Mellékelek egy linket, amire gondoltam (google képek).


[link]


Kérdésem az lenne, mert sajnos nem kapok sehonnan sem kielégítő választ - sajnos még innen sem pedig már feltettem kérdésként.


1) Sima kerti föld megfelel egy rétegnek? Vagy legyen bolti, vett föld?

2) Kell szenet is beletennem?

3) Bármilyen színes, vagy sima átlagos kicsike köveket belerakhatok egy másik rétegnek, hogy szebb legyen?

4) Milyen típusú növényeket tehetek bele? Kaktuszokkal nem vagyok megbarátkozva, de ezen kívül nem tudom, hogy még miket lehetne beleültetni??? Kérdeztem már előzőleg, de... fogalmam sincs :(

5) Milyen sűrűn kell ezt a terrárium kertet locsolni? Tápoldat kell gondolom majd.

Valamit kihagytam volna? Mit tanácsoltok?


Nagyon szépen köszönöm a segítséget!!! A linket mindenképpen nézzétek meg, hogy tiszta legyen a kép, hogy mire gondolok. Használaton kívüli gömbakváriumba, nagyobb befőttes üvegbe szeretnék ilyet létesíteni, mert nagyon tetszik.


2012. ápr. 18. 18:05
 1/1 anonim válasza:
Szia! Én most szeretnék belefogni egy ilyen vállalkozásba :) Sajnos nem tudok minden kérdésedre válaszolni, de megpróbálok hasznos dolgokat írni :) Én majd virágfölddel próbálkozom, mivel abban több a tápanyag, így nem kell sűrűn bolygatni. A legtöbb oldalon, ahol olvastam, használnak szenet is. A kövek fajtáját tekintve én olyat fogok használni, ami egy kicsit szívja a vizet, mivel az üvegből szinte lehetetlen eltávolítani a fölösleges folyadékot. A kaktuszból gondolom, hogy szárazságtűrő növényekből szeretnéd elkészíteni a terráriumodat. Erre a legmegfelelőbbek a pozsgások. Ilyen pl: kövirózsa, kavicsnövények, gyöngyös szemölcsliliom, kutyatej, majomfa, ablaknövények. Persze ezek közül sokan kinövik a terráriumot. Nem szükséges tápoldat. A pozsgásoknak nagyon kevés vízre van szükségük, hiszen azt leveleikben tárolják. Remélem tudtam segíteni :) Esetleg megírhatod a tapasztalataidat, hátha másnak is szüksége van segítségre :) Remélem tudtam segíteni! Ha rákeresel florárium néven, még több hasznos infót találhatsz! :)
2012. júl. 3. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!