Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Láttatok már fehér színű...

Láttatok már fehér színű sötétítő függönyt?

Figyelt kérdés

Hogy nézhet az ki? Anyósom kitalálta, hogy fehér színű sötétítő akar felrakni, mert azt "nem szíja ki a nap". Ráadásul úgy akarja, hogy az először (az utca felől) a sötétítőt rakná fel, aztán (a szoba felől) a csipkefüggönyt, hogy az se menjen tönkre 20 évig. Én még sose láttam ilyet, nem tudom, hogy hogyan mutatna,én eddig csak úgy láttam, hogy a csipkefüggöny látszott az utcáról, és nem fordítva.

.

Meg azt is kitalálta, hogy ha nem talál a városban fehér söttétítőnek való anyagot, akkor majd vesz fehér, selyem ágynemű anyagot, és azt rakja fel íly módon.

Szerintem elég idétlenül fog kinézni, de nem akarom megbántani vele.

A baj csak az, hogy mindezte nálunk akarja bevezetni...


2009. jún. 15. 12:24
 1/5 A kérdező kommentje:
Bocsánat, elütöttem... "nem szívja ki a nap..." Mégegyszer elnézést. Tudok helyesen írni, csak gépelni nem... :)
2009. jún. 15. 12:29
 2/5 anonim válasza:

létezik ilyen

nekünk is fehér-bézs színű van

2009. jún. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az anyósod valami háborús időkből itt ragadt példány lehet, a függöny nem olyan árkategóriába tartozik, hogy feltétlenül 20 évig meg kellene maradnia. Eleve változik a te ízlésed is, lehet, hogy 5 év múlva színes szobát akarsz színes függönnyel. Ráadásul az is hülyeség, hogy a fehéret nem szívja ki a nap, épp csak nem világosodik az évek során, hanem besárgul, megszürkül. Nézz csak meg régi csipkefüggönyöket, nem épp hófehérek! Arról nem beszélve, hogy a fehér semmit nem fog sötétíteni, nyáron már hajnali 5-kor be fog sütni a szobába a nap, és nem tudtok aludni. Annál képtelenebb ötletet meg, hogy a szoba felől a csipkefüggöny legyen a sötétítő előtt, még nem is hallottam.

Szerintem állítsd le anyóspajtást! Rendezgesse mindenki a saját lakását! Néhány idősebb emberben még benne van ez a mániás őrizgetés és spórolás, némelyek képesek megvenni álomszép bútorokat, aztán randa rongyokkal letakarva használni, nehogy tönkremenjen. Mintha a lakás berendezése nem arra lenne, hogy a benne lakók jól érezzék magukat, hanem hogy a vendégeknek legyen mit mutogatni 30 év múlva is.

2009. jún. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Làttam ilyen sötétitöt.

Nekem különlsen tetszik,de az utca felöl a csipke függönyt kell feltenni!

2009. jún. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nálunk is fehér a sötétítő,az IKEA-ban vettem,vastagabb anyagból van,és kiválóan árnyékol,ráadásul nagyon jól passzol a minimál stílusú berendezésünkhöz. a másik problémáddal is találkoztam már,hogy a a csipkefüggöny kerül belülre,ugyanis az én anyóspajtásomnak is ez a "betegsége"(szerencsére otthon,nála),és 9 év alatt nem tudtam meggyőzni,hogy könnyebben húzná el a sötétítőt naponta kétszer,ha belül lenne,és hozzáférne...nem és nem:-)próbálj te is erre hivatkozni,hátha bejön. és ha mindenáron meg akar lepni,akkor ne sajnáljon pár ezrest és vegye a függönyt a KIKA vagy IKEA kínálatából,több fazon is van fehérben-így aztán a kecske is jóllakhat,és ti se nézegetitek az ocsmány selyem ágyneműt az ablak előtt.
2009. jún. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!