Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Már úgy belefáradtunk a...

Már úgy belefáradtunk a felújitásba vagy inkább abba hogy, nincs pénz rá mindig elmegy máshová. Másnak is ilyen nehezen megy?

Figyelt kérdés

hihetetlen.!Van házunk nincs hitel rajta tehát azt nem kell fizetni. már addig készen van hogy belett vakolva belül teljesen kilett minden nyilászáró cserélve,ujra lett hózva szennyvizlefolyó,villany,gáz, kerités meglett csinálva egy darabig,lelett betonozva mert felkelett verni az egészet,végülis az egész elosztást szétvertük a falakat mert boltiv,meg oszlopok lettek,fürdőszoba is szétlett verve,és most ugyan már glettelve be van,de föntre gipszkarton még nincs fölrakva, +lecsepézve bebútorozva,80m hosszú a kert még palázni kell a keritést, és anyukáméknál lakunk ,de már elegem van!Nem a munkából ami vele jár hanem hogy mindig elmegy a pénz. hol a kocsiromlik el pedig nemrossz autó csak a férjem azzal jár dolgozni,én állást nem kaptam sajna és 150 ből kell kijönnünk ,a szüleim segitenek hogy nemkell se kaja pénzt se rezsi pénzt adnunk mégis elmegy mert a házra a rezsit fizetem mert átalányt fizetünk. mindig jön olyan csekk amire nem számitok...Pedig nekünk még könnyü is!

Én már felnem tudom fogni..Pedig másra nemköltünk mégis elmegy mindig jön valami csekk vagy a kocsi szarikbe,vagy valami. már ugy unom. mig itteni nők mükörmösre költenek fodrász, masször, szolárium ,uj ruháj,kozmetikus, én meg semmire 1 évben veszek jó ruhákat aztán kész nemköltök semmire sporolok mint állat mondjuk nekik egyszerű házuk van de akkor is annyira sporolok még nyaralni sem voltunk soha,és fiatalis vagyok mert20vagyok a férjem23. De annyira lassan megy .gyereket is szeretnénk már de még házunk sincs kész 2 éve házasodtunk össze de még mindig nem lakunk a hátunkban.Hogyan tudnám megnyugtatni magam hogy ne legyek másra irigy akinek készen van a háza meg minden?még garázsunk sincs...

Nem lehurrogást szeretnék hanem normális megnyugtató választ!


2009. jún. 10. 19:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Van egy elméletem, ami már többször beigazolódott. Így szól: Ha van 15 milliód és házat akarsz venni, vegyél egy 10-12 milliósat. Ha van 3 milliód a felújításra, tervezz egy két milliós felújítást. Így mindkét esetben valószínübb, hogy elég lesz a pénzed!
2009. jún. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
könnyű mondani!nekünk pont annyi poénzünk volt amennyibe itt egy normális ház kerül.igy hiába is vettünk volna olcsobbat bár jó azötlet,de ha olcsóbbat vettünk volna akkor ugyan itt lennénk mert azokon meg többmindent kelett volna csinálni. Hát ezvan...
2009. jún. 10. 19:49
 3/9 anonim ***** válasza:

És ha nem egyből felújítással kezditek a házvásárlást? 20onpár évesen persze hogy az embernek nincs akkora tőkéje. Spóroltok pár évet befektettek. Vagy amit tudtok magatok csináltok a felújításon, és akkor a munkadíjon az egész felét meg lehet spórolni.

Úgy látszik az erőforrásaitokhoz képest túl nagy fába vágtátok a fejszétek. Ha majd viszont kész lesz már öröm lesz ránézni.

2009. jún. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Sajnos mi is hasonló cipőben járunk, de mi nem költöztünk el. Mindig csak annyit csinálunk amennyire pénz van. Én is szeretném ha már rendbe lennénk , mert közbe nekünk jön a baba és még most kezdjük a festést. (vagyis én fogok festeni 6 hónaposan...)

Mindegy. Sajnos nagyon nehéz.

Ha még nem késő, akkor a továbbiakban úgy csináljátok, hogy készítettek egy tervet a bevételekről és a várható kiadásokról minden hónapban. Ebbe tegyetek félre egy kisebb összeget a váratlan kiadásokra is. És én nem fizetnék átalányt, csak amennyit fogyasztok. Ezt is elég kifizetni minden hónapban.

Talán még egy egynapos kirándulást is betervezhétnétek, hogy kicsit feltöltődjetek.

Amúgy az igaz, ha a családtagokat be tudjátok vonni a kisebb munkákba, azzal sokat spórolhattok.

2009. jún. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Mi csináltunk szinte mindent a férjem vakolt ,mert tatájától tanulta, mi festettünk gletteltünk betonoztunk ,szóval nálunk mester nem volt. elég széplett idáig nagyonis ,-de mire végelessz....
2009. jún. 11. 15:55
 6/9 anonim ***** válasza:
Türelem.Én 32 éve csinálom,mire idáig jutottam megtanultam a kőműves,burkoló,víz központi szelő szakmát magamtól mert pénzünk nekünk sem volt.Mikor a második lakással kész lettem a feleségem bejelentette hogy reped konyha burkolata ,belvizes lett a lakás,kezdtem előröl.Már hiányzik ha nincs valami balhé.Ezért mondom hogy türelem.
2009. jún. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszi! csak nehéz ez a türelem dolog. sokszor bepörgünk hogy dejó lenne egyszerre készlenne az egész
2009. jún. 12. 20:19
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyszerre sosem lesz kész egy ház. Még ahol van rá pénz, akkor sem, mert mindig talál az ember vmit, amin lehetne változtatni, amit ki lehetne cserélni. A szüleim háza már ezer éve "kész" van, mégis talál az apukám minden 2. évben vmit, amit hozzátehet. De szerintem ez így is van jól. A mi házunk tavaly novemberben lett kész. De még nekünk is rengeteg minden van, amit meg kell csinálni. Kb. 10 évre elegendő meló. Értem, amit mondasz, nekünk is hasonló a helyzetünk. Pl. már 8 hónapja lakunk függöny nélkül. Most néz ki úgy, hogy talán meg tudjuk venni, meg már fent van a karnis is. Aztán jöhet a gardrób, a kerítés, a kert stb. De tudod mi a jó benne, hogy jobban tudunk így örülni minden apróságnak, mintha minden kész lenne. Most pl. tök happy vagyok, hogy lesz függöny, és hogy igaz, hogy lassan, de mi spóroltuk rá össze a pénzt. Szóval türelem. Fog az szép lassan alakulni, és akkor akármilyen apróságnak nagyon fogsz örülni.
2009. jún. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi:) tényleg minden kis apróságnak örülök:)de már jólenne ha készlenne és akkor meg vehetnbék bele csecse becséket és annak is örülnék..
2009. jún. 15. 12:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!