Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Kis méretű szobát optikailag...

Kis méretű szobát optikailag növelni, falfestéssel. Hogyan?

Figyelt kérdés
A hálószobán elég pinduri, 7,2 m2. Újítás előtt vagyunk és szeretném kicsit 'növelni' optikailag. Már vettünk tükröt, illetve hallottam olyat, hogy a falakat kétféle színnel kell festeni - sötétebb és világosabb festékkel. A kérdésem, hogy melyik része legyen a sötétebb, a hosszabb oldala? Illetve örülnék még tippeknek! Előre is köszi!
2011. aug. 15. 11:24
 1/8 anonim válasza:
100%

oldalsó falak világosabbra, hátsó fal sötétebbre festésével oldható, de előtte ezzel futhatsz pár kört:

[link]

2011. aug. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A világos szinek tágítják a teret, a sötétebbek szűkítik.

Ha úgy érzed, hogy alacsony a belmagasság, akkor lehet két színből függőleges csíkozást, akkor ez optikailag növeli a belmagasságot.

Ha kocka alakú és kicsinek érzed az alapterületet, akkor mind a 4 falat vízszintesen csíkozhatod. Ha téglalap alakú, és úgy szeretnéd tágítani, hogy inkább kocka alakú érzetet keltsen, akkor csak a két rövidebb falat csíkozd vízszintesen. Persze a szineket én úgy választanám meg, hogy ne legyenek egymástól nagyon elütőek, inkább harmonizáljanak egymással, mint "ordítsanak" egymás mellett.

2011. aug. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet, de mivel egy 35m2-es lakásról van szó, így most kihagynám. :DD
2011. aug. 15. 12:09
 4/8 A kérdező kommentje:
Sárga vagy levendula színre gondoltam, ez még képlékeny, de alapból világosabbra gondoltam, nem szeretem a sötét színeket. Mondjuk valami krém, vagy pasztell, világos sárga, és a másik fal még halványabb lenne.
2011. aug. 15. 12:11
 5/8 anonim válasza:
Beige?
2011. aug. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Minél világosabbra fesd. Ugyanekkora lakásunk és hálónk van (lehet, hogy szomszédok vagyunk :D ), a kisszoba sárga volt, de átfestettük fehérre. A különbség ég és föld! Ha nem idegenkedtek, akkor inkább ezt ajánlom, bármilyen szín és minta szűkíti a teret, csak nagyobb helyiségben hatékonyak igazán, ahol tud járni az ember szeme.
2011. aug. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

növelni?

hát fessél a falra nagyítókat...

2011. aug. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem rossz ötlet! Nyilván magadból indultál ki, mikor a pélód méretével voltál elégedetlen. :P


[link]

2011. aug. 18. 00:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!