Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Bükkhöz, milyen szín megy?

Bükkhöz, milyen szín megy?

Figyelt kérdés
falam, szőnyegem zöldes.
2011. aug. 11. 22:25
 1/2 anonim válasza:
sokat számít miylen zöld ..nekem lime zöld a falam.. fontos hogy mit akarsz mi legyen a kérdéses színű? függöny? fehér földig érő !(még ha az ablak nem is ér addig)árnyékolónak meg pl halványabb bordó..ha a falad élénk (mint az enyém) ha nem annyira élénk akkor a bordó legyen az ..
2011. aug. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez meg sok mindentöl függ szerintem. Nalunk is bükk a butorzat a nappaliban, a 20 nm-es helyseghez kepest nagy a sarokbutor es nagy a vilagoszöld alapon mintas a sarokkanape is (alul natur/"mosott" arnyalatu), a falak feherek. Ez adott volt, ferjem a szüleivel sötetkek szönyeget valasztott hozza (benne barack es hasonlo mintak, mint a kapane huzata), amit gyorsan le is csereltem, mert nekem nem tetszett. Beige (bezs) alapu szönyeget vettünk, aminek közepen ugyanaz a natur-halvanyabb arnyalatu zöld es kek kockak (5-6 db), mint a mintak szine a kanapeban. Eleinte hagytam a sötetkek szegelyfüggönyt, de par ev mulva leszedtem, mert kicsinyitette a szobat es egy masik, attetszöbb feher függönyt vettünk. A sötetkek diszparnakat viszont hagytam.

Amugy szivem szerint melegebb szineket valasztanek es valasztok majd az uj lakasunkba (bordo, sarga...stb), de itt igazodtam a meglevöhöz, ami raadasul a feng shui szerint is jo ide.

A beige alt. minden szinhez megy, föleg nappaliban jo, semleges szin, ahol a tul sok elenk szin szerintem nem jo. Szerintem minden helysegben egy meghatarozo szin jo, amit beige vagy akinek tetszik, szürke, feher, fekete, tehat "semleges" szinek egeszitsenek ki.

Kis helyseget a sötet meg inkabb kicsinyiti, ezert ide vilagos szinek, nagy helysegben lehet batrabban a sötetebb szineket.

En a meghatarozo szineket a feng shui szerint alakitottam (mar amennyire a neten utananezve beleastam magam a temaba), ennek utananeztem a neten, es nemcsak en, masok is azt mondjak, jobban erzik igy magukat nalunk, mint korabban.

A konyhankban vilagosabb bükk arnyalatu a butor, itt vilagoskek-sargas (vanilia) szinekkel parositottam. Szerintem önmagaban a vilagosabb bükkhöz lehet sötetebb szin, mig a sötetebb bükkhöz vilagosabb szin. De szinte minden szin megy hozza, inkabb az összhang a fontos! Kerdes, miylen szempont szerint rendezed be? Nalam -szinte- minden helysegben mas-mas szinek, nekem igy kerek a vilag. :) Viszont van, aki nem tagit, hogy neki lila az örök kedvence es ez az alapszin nala minden helysegben. Szerintem hallgass a megerzeseidre, es inkabb aprankent rendezz be egy helyseget (lakast), a meglevö dolgok felhasznalasaval, izlelgesd napokig vagy akar hetekig, ez/az jo lesz-e oda...stb, es ha nem alakitsd tovabb. Ezt a tanacsot egyebkent szinten Feng shuis oldalon olvastam. Van meg a vasztu, ez is hasonlo. Persze ezek nem szentirasok, szerintem a lenyeg, hogy az ott lakok jol erezzek magukat.

2011. aug. 12. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!