Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Melyik a szebb a parketta...

Melyik a szebb a parketta vagy laminált padló?

Figyelt kérdés
2011. márc. 15. 09:08
 1/8 anonim ***** válasza:
64%

a parketta - egyértelműen, de drágább is

a laminált NAGYON nem tűri a vizet!

2011. márc. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
36%
Egyértelműen a parketta. Különösen az első deci véletlen kiborult víz után :)
2011. márc. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Lehet szép a laminált padló is, de nem praktikus abban a házban ahol laknak.
2011. márc. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%

nekem laminált van, elégedett vagyok vele, kiborul a víz, akkor feltörlöm, nem esik le az aranygyűrű az ujjamról :P


persze, bizonyos dolgokra kényesebb, de pl nem ég ki, ha leejted rá a cigicsikket. már próbáltam egy mintadarabon elnyomni a cigit, és semmi baja nem lett :D meglepő, mi?

egyébként nem dohányzom a lakásban, csak szemléltetem, h mennyit kibír :D

2011. márc. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
63%
Nagyon szép a parketta,de rohad is sajnos.A laminált padló tovább bírja.
2011. márc. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
36%
Amit látsz a laminált parkettából az egy papír, amire rányomtatták a fa fényképét, mintázatát és műgyantába mártották, alatta préselt faőrlemény. Jól és szépen is meg lehet csinálni, de elsősorban az árával versenyez, nem a szépségével. Szakszerűen elkészített parketta látványosabb.
2011. okt. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A lamináltból akkora a választék, hogy csak na, lehet olyat venni, ami megtévesztésig hasonlít a fára, de egyébként ez a leghülyébb érv, hogy csak a papír látszik. Senkit rohadtul nem érdekel, hogy mi látszik, az a lényeg, hogy hogy néz ki, márpedig, mondjuk 3500-4000 forint négyzetméterért olyan laminált padlót veszel, hogy szinte megszólal ha lerakod. Ráadásul bármikor megunod vagy valami baja van, vissza lehet bontani és másikat lerakni egy nap alatt.


Rohadt jó a parketta, de sokkal macerásabb, drágább, ráadásul a lamináltnak a lerakására is képes egy hülye is magának ingyen. Lehet, hogy nem fog kibírni 20 évet, de ki a fszomat érdekel? 20 év alatt legalább kétszer unom meg és akkor még mindig nem tartok ott a kétszeri csere után árban, mintha lerakattam volna egy olyan parkettát, amiből csak valami semlegeset lehet választani, mert leragasztják és krva drága biztos nem szedetem fel, ha vége a divatnak, vagy más stílusú bútort akarok és ahhoz nem megy majd.


Az előző helyen intarziás valódi parkettánk volt, szép volt jó volt, de baromira nem illene ahhoz a stílushoz, ami utána tetszett, meg ami most tetszik már, és tehetnék rá egy nagy bzi szőnyeget, hogy eltakarja, ne nézzen úgy ki, hogy minimál távol keleti stílusú nappalim van az intarziás gazdag nagypolgári stílusú parkettán.


Most laminált van, 2000 forintosat raktunk le 7 éve, eléggé igénybe van véve, székkel görgök egész nap, házi állatok vannak, bútorokat húzogatunk, kiömlik a víz stb. és csak azért akarom cserélni, mert meguntam, de semmi baja.

2011. okt. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja és normál parkettával volt egy csőtörésünk teljesen tönkre ment az egész. Az olcsó laminált ha tönkre megy nem olyan érdekes, elmegyek, veszek kétezerért másikat és lerakom, de a valódi parkettánál a guta majd megütött.
2011. okt. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!