Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Tetőablakra hogyan tegyek...

Tetőablakra hogyan tegyek függönyt?

Figyelt kérdés
Van 4 tetőablakunk, és volt már függöny rajtuk, de a festéskor leszedtük. Azóta nem tettük vissza. Vitrázsrúddal voltak föltéve, de engem az zavar ebben a megoldásban, hogy a gravitáció hatására a függöny bármennyire is feszesre van húzva "hasas" lesz. Tudtok e esetleg valamilyen megoldást? Vagy valamilyen weboldalt, ahol ötletek vannak? Köszönöm!
2009. febr. 16. 08:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a legjobb megoldás ha inkább reluxát vagy redőnyt tetetsz fel, a függöny nem a legjobb megoldás tetőtéri ablakokra.
2009. febr. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
igen nekünk is tetőtéri ablakunk van és van rajta iylen reluxa féleség.fent rögzítve és lelehet az aljáig húzni ahol meg bekell akasztani és nem hasa:)aztán meg ha kiakasztod csak felpörög:)
2009. febr. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem tehetsz függönyt is rá, ha neked az jobban tetszik a r3luxánál. Ide is fel lehet rakni úgy mint pl az üveges szobaajtókra. Bármilyen nagyobb, de szerintem kisebb lakberendezési vagy barkácsüzletben lehet kapni, az ilyenkor használatos "karnist". Pl. baumax. praktiker.

Ez lényegében egy fém rúd, aminek a két végét egy kis műanyag zárja le, ami ki van lyukasztva. A függönyt akkorára kell vágatni, mint maga az ablak, és a tetejénél is meg az aljánál is vissza kell hajtani és varrni. Így kapsz mind a két végén egy bedugó részt. Ide kell bevezetni azt a rudat, és akét végénél egy kicsi szöget bele kell verni az ablakba, és a műanyagon található lyuknál felakasztani. De nekem jó megoldásnak tűnik, és jobban is tetszik a bambus roló. Szép is és praktikus is.


Detti 22/L

2009. febr. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Bocsi utólag olvastam végig a kérdést, és látom már probáltad az általam leírt megoldást. Ha az téged tényleg zavar akkor, viszont tényleg a reluxa marad. Vagy az a bambuszroló, ami nagyon szép.


Dett 22/L

2009. febr. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!