Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Van egy tetőtéri szobám szín...

Van egy tetőtéri szobám szín ötletek kellenének kombinációkkal?

Figyelt kérdés

Van egy szobám tetőtérben és most jelenleg fehér színű!

Nem tudom milyen színre fessük a nyáron.

Ötletek kellenének a falak és a mennyezet színe milyen legyen?

A szobába parketta lesz téve a szekrényem sötétzöld - fekete színű.


2009. febr. 14. 15:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
narancssárga-citromsárgával,a felétől lejebb elválasztó csíkkal
2009. febr. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%
vagy ugyanez ,sötétebb kékkel,és kivi zölddel
2009. febr. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%

ha elég nagy a szoba,akkor lehet bordós,pirosas,narancssárga,citromsárga.nálunk bordó,narancs,de tavasszal mi is festünk,nekem most a natur,természetes színek jönnek be.

de ha lány vagy és csajos,akkor én pinkre,rózsaszínre festetném.most is,csak a párom nem díjazná.:-)

2009. febr. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

én láttm olyat h a fal az sárga és fel vannak rá ragasztva tapéta csikok vagy nem tudom mi olyan 20-30 cm széles...és az egyik függőlegesen tehát a ferde részen is átmegy meg plafon...meg fal...:) abalaktol, erkéklytől1,5-2 méterre, igen jol néz ki, másik oldalon pedig vizszintes

a szinről te döntesz csak a csíkos tipp miatt modnom

2009. febr. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%
A szekrénynél mindenképpen legyen világosabb, hogy ne legyen túl sötét a szoba, egy világosabb árnyalatú zöld, vagy mediterrán hatású sárga, de ha kontrasztosítani akarod, akkor mondjuk maradhat fehér vagy lehet a parketta árnyalatánál világosabb krémszínű. A parketta milyen lesz? Az is fontos. Mennyire sötét-világos, mennyire kicsi-nagy mintás, mennyire erős mintázatú, kisebb-nagyobb lapok?
2009. febr. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%
Menj a praktiker.hu oldalra, ott a tervezzuk meg, majd a szinvalasztasra! Jatszhatsz a szinekkel, kivalaszthatod, osszerakhatod a szineket, szoba, furdoszoba, nappali, konyha...stb. Nagyon jo, nezd meg.
2009. febr. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. febr. 15. 10:54
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Mivel tetőtér gondolom nem túl sok a fény, legalábbis általában így van. Ezért a plafon nem ajánlom, hogy befesd. Vagy hagyd fehéren, vagy valami világosabb, lágyabb színt használj oda. De ha olyan a tetőtér, hogy sátór szerűen jön le amennyezett, akkor be festheted, sőt. Az nagyon fontos hogy mekkora a szoba. Ha kicsi világos lágyabb színeket ajánlok, de ha nagyobb vagy közepes, akkor használhatsz bátran vidám, telt, élénk színeket. Mi most festettük a szobánkat, és nagyon nagyon jó lett. Imádom. Mi egy különlegesebb teknikát alkalmaztunk, aminek az a lényege, hogy a fal le vanm festve egy alap színnel (a miénk alapszíne napraforgósárga)és egy speciális hengerrel, amit festékboltokban lehet kapni és nem is drága(1000 Ft körül vannak) rámentünk egy másik színnel (ami nálunk trombitavirág sárga, ez egy sötétebb narancsosabb sárga) Ennek a hengernek olyan az alpja mint bármelyik másikna, csak vékony szivacsdarabok ki vannak vágva négyzetalakúra és a közepüknél bele vannak csavarozva a hengerbe. Ettől meggyűrődnek, és a minta a gyűrött anyag segítségével kerül a falra. De let ezekből olyat is gapni, amivel márvány mintázatúra lehet festeni a szobát, vagy fa erezetűre, stb. Ezt bármilyen színnel meg lete csinálni, csak illjen össze a két szín. A zöldet szerintem mindeféle képpen hozzd vissza a falon is, valami hasonlóü árnyalatút mint a szekrényed, vagy legalább valami ahhoz illő színt válassz. Én a meleg, erőteljes színeket szeretm, mert nagyon jó érzés egy ilyen vidám szobába belépni.Én haza megyek és belépek a szobábnkba, akkor rögtön kedvem támad egy hatalmas puha takaró alá bebújni:) és ezt nagyon szeretem. Ha a googlebe beírod a képkeresőnél, hogy mediterrán falfestés találsz olyan képeket, ahol láthatod, hogy ezzel a teknikával milyen eredményt érhetsz el. Tipp: ha ezt választod, uygebár henger nem fér mindenhova be pl: radiátor mögé, aablakpárkány alá, sarkokba. Ezeknél a helyeknél használj egy összegyűrt ongyot vagy szivacsot, mártsd bele a festékbe és nyomkodd rá a falra. És a hengerrel összevissza húzkodd amintát, ne félj csak figyelni kell. De semmiképp ne úgy fess, hogy húzol egy csíkot és aztán mellérakod a hengert é húzol még egyett, mert akkor látszóni fognak az illesztések. Bátran húzd kerseztbe, aztán egyenesen, aztán a másik irányba, stb. Ajánlom a Platinum vagy dulux festékeket. De a Platinum egy kicsivel jobb. Sok a színválaszték, kiadósak, nagy felületre elég (a mi szobánk falfelülete 80 négyzetméter, és a legnagyobb kiszerelésű festék elég volt,ami nem egész 5000 ft-ba került, plusz a minta színe, de abból kevesebb is elég, és azt hígítani is lehet.)nagyon nagyon jól fed, nagyonjók a színek és hidd el tényleg megéri, mert tartós is. Ja és a Platinum még ráadásul citrom illatú is, tehát nem lesz festék szag.

Sok sikert!

2009. febr. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Az egész lakásom tetőtéri,és nagyon világos,nem árnyékolja semmi.Olyan a falam,mint amit már leírtak neked,a különleges technikával készült.Elképesztően mesés! Mintha tapéta lenne. Narancssárga,sárga,ragyogó szín,vidám,jókedvre hangol! Bátran ajánlom!
2009. febr. 20. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia a zöld bútor wenge padlóval nagyon jól tud kinézni.

Zöld- wenge (ez elég sötét barna, majdnem fekete) és fehér kombinációt javaslom.

Lehet kapni nagyon szuper mintás tapétákat (modern)- tapéta szaküzlet, az egyik falat befedhetnéd ezzel.

2009. febr. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!