Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Milyen virág? Bővebben lent.

Milyen virág? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Most kezdtünk bele a lakásfelújításba és már van pár helyiség ahova mehetne a virág (eddig sehol se volt), de nem tudom milyet vegyek. vettem 2 hónapja kb mikulásvirágot és elrohadt, vettem egy másfajtát az is. locsolom rendesen de mindig kirohadnak a virágaim.

Van olyan amivel nem kell nagyon foglalkozni csak meglocsolni és kész? pl. előszobába (sötét, átlag hőmérsékletű hely), fürdőbe (világosabb, de ugye párás és mivel kicsi, fűtésszezonban nagyon meleg), konyha (világos, meleg), szobák (világos átlag hőmérsékletű)


a kaktuszt tudom hogy jól bírja a hideget-meleget is..de valami más? és ha lehet ne több ezer forintos legyen (pár száz ft.)


2011. febr. 8. 17:59
 1/6 anonim ***** válasza:

A virág pont a túl sok locsolástól rothad el.

Egyébként az a legolcsóbb megoldás, ha szülőtől, barátnőtől, szomszédasszonytól kérsz hajtásokat. Mindjárt itt a tavasz, úgyis kell átültetni, tudnak adni. Akkor ingyen lesz egy csomó virágod.

2011. febr. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

nem locsoltam túl. akkor amikor éreztem a földjén, hogy szárazabb akkor locsoltam meg..

az a baj, hogy férjem mamájának csúnya virágai vannak. mert nem is virágzanak, csak zöldek. jajj nem tudom hogy mi a nevük növények aztán kész. mamámnak szintén, meg a muskátlik, meg rózsa, tulipán stb kinti virágok..de majd körülnézek náluk hátha megtetszik valamelyik...köszi a választ

2011. febr. 8. 18:10
 3/6 anonim ***** válasza:
Párás helyre jó a páfrány...szoba páfrány. Nekünk van sok pálmánk.Yucca pálma szívós nem igényel sok törődést.Karácsonyi kaktusz,az nem olyan tüskés.Vitorla virág.
2011. febr. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
És van olyanunk is,hogy Ludisia red velvet.írd be gugliba.A többinek nincs meg már a kis cetlije,hogy megírjam a nevét,pedig egész egzotikus hangulatot kölcsönöz anyám szobályának ez a sok virág.Ja! Cikász pálma is van.Az is szép
2011. febr. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2011. febr. 10. 13:18
 6/6 anonim ***** válasza:

Ne locsold és bírja a sötétet is Zamiaculcas [link]

De tényleg ne locsold csak maximum két hetente picit. Nagyon mutatós és állítólag még a káros anyagokat is magában szívja. Ezt mondjuk nem tudom... :)

2011. márc. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!