Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Szeretném átfesteni a szobámat...

Szeretném átfesteni a szobámat "önerőből" adnátok nekem tanácsot? (Lent)

Figyelt kérdés

13 éves lány vagyok. A szobámat 4 éve festettük ki utoljára és már meguntam a színét, ami halvány barackszínű.

Az érdekelne, hogy mennyibe kerül egy újrafestés,(csak a két nagyobb falat szeretném, az látszik igazán), és mennyi munka van vele, meg hogy mennyi időre kéne kiköltöznöm a szobából.

És a színnel kapcsolatban is szeretnék segítséget kérni tőletek.: Mint mondtam cska a két hosszú falat akarom étfesteni, az egyik röviden végig szekrénysor van, a másikon pedig ablak és polcok.

Olxan szín kéne, ami azért illik a barackszínhez. Én a lilán gondolkodtam, esetleg még a pinken.


2011. jan. 21. 16:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Érdemes minél világosabbra festeni.

Valószínűleg 2 nap lesz, amíg kifested, de utána még 1-2 napig jó volna, ha máshol aludnál, a szobád meg szellőztetnél, mert a festékgőz nem túl egészséges.

A kiadások:

kell egy festőhenger és egy kisebb ecset a sarkokhoz, ahova nem fér be a henger. Ezeket ha nincs, érdemesebb kölcsönkérni.

Ezen kívül a festék, ez attól függ, milyen fajtát veszel. Mi nemrég egy nagy vödör diszperzittel festettünk egy szobát, még maradt is. A legolcsóbbat vettük, az obiban 2000 Ft volt 5 liter. Vagy 10? Nem emlékszem pontosan.

Ami ezen kívül még kell, az takarófólia a padlóra és a bútorokra. Ezt meg lehet oldani úgy, hogy veszel egy darabot (300-500 Ft), és azt húzod mindig oda, ahol épp festesz. Célszerű a szegőléchez ragasztószalaggal rögzíteni, így tuti nem lesz cseppes.

Szóval max. 2500 Ft-ból meg lehet oldani. De persze vehetsz drágább festéket 5-10-15 ezerért is.

2011. jan. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Télen inkább ne fess, nehezen szárad, várd meg a tavaszt
2011. jan. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha nem kell javítani a falon akkor elég egy nagyhenger, kishenger, ecset, rács. Ez olyan 2000-3000ft körül van. Az én szobámra 5000 volt a színes festék de nagyon kicsi a szobám.


Én nem tanácsolom hogy nekiállj kifesteni mert ha nem kell javítani a falon, akkor is előfordulhat hogy a henger kis helyen feltépi az előző festékréteget amit ki kell javítani( nyílván nem tudsz falat javítani ha még nem is festettél) vagy csak egyszerűen befested de akkor csúnya mélyedés lesz ott.


2 nap biztos hogy kell a festéshez mert sokáig tart mire a fal fenti részét lefested ha nem tudsz létrával menni, ráadásul szép egyenesen kell festened a fal és a mennyezet találkozásánál. A hengerrel való gurítás nem nehéz és gyors is.


Télen fűtened kell hogy száradjon a festék és közben szellőztetni hogy a kipárolgó nedvesség távozni tudjon.

2011. jan. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nyáron csinálnám a dolgot, és a falat nem hiszem, hogy javítani kéne, három éve elég rendesen meg lett csinálva.

Köszönöm a válaszokat :)

2011. jan. 22. 14:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!