Panellakásban problémás lehet, ha nehéz a nappaliban a szekrénysor?
Nem, ez abszolút nem probléma.
A legtöbb panelban ugyanilyen szekrény soruk van másoknak is, és még nem hallottam hogy leszakadt volna a fődém bárkinél is.Gondolom te sem 10 Tonna ólmot fogsz bele pakolni, hanem ruhaneműket.
Pl a Ytong Classic nyomószilárdsága 5 N/mm2
ez 1méter széles 10cm-es falon azt jelenti,hogy 500 kN azaz 50tonna terhet bír el méretváltozás nélkül. 1 méter helyett 10cm szélességben terhelve ez még mindig 5 tonna. Persze ha nem 10cm szélességben fekszik fel rá a födém,hanem 20cm szélességben,akkor máris duplája a terhelhetőség. Persze ebből lejön az önsúly ,meg az adott szintek terhelése stb,de mindig van egy 40-50%os ráhagyás tervezéskor,szóval bőven akad kihasználható tömeg.
A paneleknél általában vasbeton van, pont amiatt mert ott nagyobb a teherbíró szerkezet és a jobb minőségű betonoknál ez a nyomószilárdság is nagyobb. A C20-as beton pl emlékeim szerint azt jelenti,hogy 20 N/mm2 a nyomószilárdsága,vagyis 4x olyan magas épületek építhetőek vele,mint az 5n/mm2-es ytonggal(bár a ytong fajsúlya kevesebb, harmada-ötöde). Nagyon magas épületeknél C30-37es minőség is simán megeshet,sőt, vastagabb falszerkezetek extra biztosítékot adnak.
Szóval én nem aggódnék egy szekrénysor miatt.
Hát,ha utána tudsz járni,hogy milyen vastag a fal és hol mennek vezetékek az segíthet a döntésben.
Pl 10cmes falba nem érdemes 20cmes rögzítőelemet fúrni.
A belső válaszfalak általában 10, a lakások közötti pedig 20cm szokott lenni, de hiába 20cm a szomszéddal közös fal ha mindenki ott vezetett el benne mindent.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!