Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Panellakásban problémás...

Panellakásban problémás lehet, ha nehéz a nappaliban a szekrénysor?

Figyelt kérdés
Mennyire kell figyelni a súlyára, anyagára stb?

tegnap 15:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ez abszolút nem probléma.

A legtöbb panelban ugyanilyen szekrény soruk van másoknak is, és még nem hallottam hogy leszakadt volna a fődém bárkinél is.Gondolom te sem 10 Tonna ólmot fogsz bele pakolni, hanem ruhaneműket.

tegnap 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tömör fenyő szekrényem lenne a mostani furnér vacak helyett két sorban könyvekkel a polc részein (egymás mögött), illetve egy tálalót is szeretnék bele, amelyben edényeket tartanék. Ez utóbbi is elég nehéz, mert komplett, hagyatékból származó porcelán étkészletről van szó. Fogalmam sincs, másoknál milyen szekrények vannak. Én asztalossal készíttetném el.
tegnap 17:20
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha felöntenéd betonnal az már talán gondot jelenthetne,de amúgy nem fog a szekrényed miatt összedőlni a panel,ha ez a kérdés. A terhelhetőséget elsősorban a főfalak adják meg. Maga az aljzat valószínűleg elbírna 15-65tonnát is m2-enként,de ezek súlya is a főfalakon fekszik. Lényegében minden a főfalakat terheli az 1.szinttől kezdve és úgy lett kialakítva,hogy bőven elbírja a terheléseket. Van aki 1-2 tonnás akváriumot rak be a lakásába 1-2m2es helyre és ha belegondolsz bőven akadnak emberek 100-150kg körül akik szintén talpalatnyi helyen terhelik a helyet,főleg ha épp egyik lábuk a levegőben van. Szóval nem nagyon aggódnék a szekrénysor súlya miatt ;)
tegnap 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

[link]

Pl a Ytong Classic nyomószilárdsága 5 N/mm2

ez 1méter széles 10cm-es falon azt jelenti,hogy 500 kN azaz 50tonna terhet bír el méretváltozás nélkül. 1 méter helyett 10cm szélességben terhelve ez még mindig 5 tonna. Persze ha nem 10cm szélességben fekszik fel rá a födém,hanem 20cm szélességben,akkor máris duplája a terhelhetőség. Persze ebből lejön az önsúly ,meg az adott szintek terhelése stb,de mindig van egy 40-50%os ráhagyás tervezéskor,szóval bőven akad kihasználható tömeg.


A paneleknél általában vasbeton van, pont amiatt mert ott nagyobb a teherbíró szerkezet és a jobb minőségű betonoknál ez a nyomószilárdság is nagyobb. A C20-as beton pl emlékeim szerint azt jelenti,hogy 20 N/mm2 a nyomószilárdsága,vagyis 4x olyan magas épületek építhetőek vele,mint az 5n/mm2-es ytonggal(bár a ytong fajsúlya kevesebb, harmada-ötöde). Nagyon magas épületeknél C30-37es minőség is simán megeshet,sőt, vastagabb falszerkezetek extra biztosítékot adnak.


Szóval én nem aggódnék egy szekrénysor miatt.

tegnap 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat, ezek szerint nem kell kompromisszumokat kötnöm ebben :) Hogy csináltassam a falhoz rögzítést? Tudok kárt tenni ezzel valamiben, ha az asztalos rossz helyre fúr? Sokan a fúrásokkal, véséssel is óvatoskodnak. Hozzám is átfúrt egyszer a szomszéd, nem szeretnék senkivel sem összetűzésbe kerülni.
tegnap 21:38
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát,ha utána tudsz járni,hogy milyen vastag a fal és hol mennek vezetékek az segíthet a döntésben.


Pl 10cmes falba nem érdemes 20cmes rögzítőelemet fúrni.

A belső válaszfalak általában 10, a lakások közötti pedig 20cm szokott lenni, de hiába 20cm a szomszéddal közös fal ha mindenki ott vezetett el benne mindent.

ma 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!