Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Szerintetek lecseréljem ezt a...

Szerintetek lecseréljem ezt a matracot?

Figyelt kérdés

11 éves. Teljesen betespedt, ahol alszom. Ezért lett már megfordítva is.

Pár éve sikerült felgyújtanom is, mert egy szúnyogriasztós füstölőt égettem és lepattant egy szikra. A kókusz réteg végig izzott benne. Azt hittem eloltottam, de nem gyulladt be szerencsére. Csak ilyenbe való kb. 100ezer forint akciósan is. A huzatja is lyukas már.


szept. 15. 12:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi a kérdés?
szept. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne, teljesen rendben van betespedt, 11 éves, kiégett retkes matracon aludni.
szept. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Annyira nem rossz azért. Egyik oldalán betespedve sincs, az alja meg megégett, 20 centi legalább nincs hatással rá.

Egyrészt hova lehet ezt vinni? 2m, vastag matracot.


Anyám szerint még okés. Retkesnek nem retkes, mosható a huzat, tisztítottam is.


100 akciósan egy belevaló matrac.

szept. 15. 13:33
 4/9 Misery válasza:
Jó akkor 100. Az minden pénzt megér szerintem , hogy normálisat, minőségit aludj... A betespedt matracon alvást a gerinced se fogja megköszönni, sem az ízületeid.
szept. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem is kérdés, már hamarabb kellett volna.

- a legtöbb matracot egyébként rendszeresen, pár hetente-havonta forgatni kell, nemcsak akkor, ha mér ki van feküdve (akkor már veszett fejsze nyele…)

- 11 éves matrac eleve megérett a cserére… tudjuk, a gyártók nyomulnak a 25 meg 40 év garanciával, de gondolj már bele, az életed kb harmadát töltöd rajta… ha nem volt komolyabb (!), értem ezalatt, hogy ipari géppel (kölcsönzött pl) áttisztítás, évente pár napot napon-levegőn forgatva szellőztetés, nem mostad legalább évszakonként a huzatát, akkor fogadjuk el, hogy 11 év után ez a matrac minden, csak nem tiszta

- az égés az esztétikáján túl azért is durva és csodálkozom, hogy nem léptél azonnal: mert s kókuszrost ott izzott, szenesedett, porladt benne tovább és azon túl, hogy a szétégett anyag tömörödik, törik, porlad a mozgásodtól és a nem megégett anyagrészhez képest itt is horpadt, egyenetlen lesz, gyakorlatilag porzik és égésterméken fekszel, amihez csak gratulálni lehet,,, nagyobb baj ez, mint 11 éve porosodó matracon “pihenni”

- ha valami ki van feküdve, akkor az nem jó- besüppedt, az anyaga tartásnélkülivé vált vagy elvesztette az eredeti stabilitását- ha kicsit is fontos a nyugodt, egészséges és pihentető alvás, a gerinced hosszabb távú egészsége, akkor azonnal csere.


Igen, a matracok drágák, mondjuk nem tudom, mekkora az ágyad, de még egy 140, 160-as szélesre is 200 eFt-ért már lehet valóban minőségibb, megbízható márkákat kapni és bőven van választási lehetőség is.

Sőt ha van egészségpénztárad, sok márka matracai elszámolhatóak és a befizetéseid után 20% szja (mínusz valaki kis költséglevonás) vissza is kerülhet az EP számládra, ami egy 200 ezres matrac esetében majdnem 40 eFt lesz (némi átfutással, ami az szja bevallási határidő+ 30nap).


Sem magamnak, sem a gyerekemnek nem engedném meg ezt a közel sem egészséges és finoman szólva sem igényes állapotot, amit itt leírtál.

Nekem mindenképpen prioritás lenne és az étkezés, rezsi költségek utáni első helyen állna, akkor is, ha nem állnék anyagilag fényesen. Mindenképp megelőzne a kaján és a lakhatáson (esetleges akut betegségen túl) minden mást- ezen el kellene gondolkodni.


Az új matracot pedig ugyanúgy takarítani, ápolni kell, mint minden mást… érdemes lenne erre is felkészülni, vásárláskor a boltban érdeklődni a konkrét matrachoz mit javasolnak milyen időközönként- akkor nem lesz gond 10 év sem és a kb 200 ezer Ft ezesetben havi kevesebb, mint 1500 Ft költséget jelentene(nyilván előre kifizetve)- ennyit meg kellene, hogy érjen még a fiatal szervezeted egészsége is,

szept. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Az égésnél azt mondta,ezért ne dobjuk ki, csak a kókusz izzott, azt hittem,eloltottam, de végig parázslott ment benne. Mondjuk legalább 20 liter vizet bele kellett locsolnom. 2020-ban volt.

[link]


Ilyen kellene bele, mert ekkora és vastag matrac kell. Mondjuk előtte egy kihúzható kanapén aludtam, ahoz klpest előrelépés. A huzatot 2-3 havonta mosom. Porszívózva, szellőztetve van. Lehet érdemes lenne megfordítani, hogy a másik oldala kerüljön ide. Meg amúgy tervben van az elköltözés is már.

szept. 15. 15:14
 7/9 anonim ***** válasza:

Najo, nagyon rohogok ezen a kerdesen, koszi!!!

🤣🤣🤣

szept. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Most arra gyűjtünk érveket, hogy anyád vegyen már egy új matracot?

Necces, ha le van égve 😞

szept. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nincsen leégve, apám hülyeségeire, traktpr, gépek, agregátor, azokra költünk...
szept. 16. 20:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!