Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Fafödém, "parasztmennyezet"...

Fafödém, "parasztmennyezet" az egész házon. Vélemény, tapasztalat?

Figyelt kérdés
Nekem nagyon tetszik, ezt választottam. Lehet, hogy naív kérdés, de ugyanolyan tartós, mint a másik? :-)
2010. okt. 31. 14:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Jól és okosan választottál!

Ez nagyon nagy "divat" és tradíció külföldön.

Számos német, osztrák, svájci, francia stb... ház ilyen.

Ha szépen és gondosan le van kezelve, akkor több generációt is túl él...


Remélem, hogy segítettem.

2010. nov. 1. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szüleimnél is ilyen van, de az már vagy 150 éves. Szerintem tartós :)
2010. nov. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon örülök a válaszoknak!!! :-) Volt némi félelmem. Nyáron költöztünk be új házunkba, kis vidéki hangulatú, régi bútorok, fafödém, faablakok, zsalu, stb. Kedvelem és becsülöm a régi tradicionális dolgokat.
2010. nov. 2. 16:48
 4/4 anonim ***** válasza:

Nálunk is fafödém van a ház egy részében. Alulról stukatúros. Nagyon utálom! Van vagy 100 éves. Ahol ilyen a plafonunk ott ferde, hepehupás, folyamatosan repedezik, egyszóval ronda. Össze sem lehet hasonlítani a rendes vasbeton födémmel.

Ha olyan megoldást terveztek, ahol látszik a deszkázat, az szép lehet, ha szépen meg van csinálva. De inkább egy nyaralóban, hétvégi házban tudnám elképzelni, mint lakóépületben.

Ne felejtsetek el rendesen fölé szigetelni, hiszen anélkül csak egy-két centi deszka választ el a téli -15 foktól!

2010. nov. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!