Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Hogyan tudom hatékonyan...

Hogyan tudom hatékonyan lehűteni a lakókocsit?

Figyelt kérdés
Van egy lakókocsim, ami javarészt napos helyen parkol (máshova áthelyezni nem tudom). Szendvicspanelekkel van kiegészítve és bent van egy légkondi. Ennek ellenére van, hogy 30-40 fok közötti a benti hőmérséklet. Az állandó/gyakori ajtó-ablak nyitvatartása problémás, mert van egy macskám bent.

jún. 30. 17:54
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Ha klima mellett is 30-40 fok van akkor szar a klima.
jún. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lakókocsi 0-30 fok között élhető. Szerintem.
jún. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az a klíma valóban rossz lehet. Sokat segíthet egy árnyékoló a tetejére vagy egy tetőt építeni fölé.
jún. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Vagy egy stadiont.
jún. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy 3-as írta, valami árnyékoló kell fölé. A sátraknál is dupla sátor az ami jó ilyenkor, van egy felső esővédő, árnyékoló rész és alatta van a rendes sátor. A kettő között tud mozogni a levegő és ez segít.

Vegyél pár napvitorlát és valamiképpen csinálj egy árnyékolót a lakókocsi fölé, vagy vegyél egy nagy árnyékoló pavilont, annak lábai is vannak!

A pavilon persze drágább.

[link]

Ha van fa amihez rögzíteni tudod akkor a napvitorla sokkal olcsóbb:

[link]

De fa nélkül is meg tudod oldani csak akkor kell lábakat is csinálnod. Persze ezeket úgy kell használnod, hogy vihar előtt valamiképpen le tudd engedni, különben a szél szétszedi.

jún. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

#5-höz még egy megjegyzés: az árnyék hatását te magad is ki tudod próbálni csak annyival, hogy kimész a napra majd belépsz mellette egy fa árnyékába és máris hatalmas a különbség. Ha nem éri közvetlenül a napsütés a lakókocsit akkor nem tud jobban felmelegedni, mint a levegő hőmérséklete és a klímának csak ezzel kell megbirkóznia. Ha süti a Nap, akkor a lakókocsi sokkal jobban felforrósodik, akár 60-70 fokos is lehet a felülete. Erre szoktak olyan videókat csinálni, hogy a kocsi motorház tetején képes megsülni a tojás is ha süti a Nap.

Közben találtam egy pergolát is ami kifejezetten olyan célra van készítve mint amit keresel - a mérete persze nem biztos, hogy megfelelő:

[link]

jún. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha forró a levegő akkor te már sokat nem tehetsz.
tegnapelőtt 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!