Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Mit csinálnátok egy extra...

Mit csinálnátok egy extra mennyezeti lámpával/elektromos kiállással?

Figyelt kérdés
Felújítunk, és az egybe nyitott konyha-előszobába 3 mennyezeti kiállást kértünk a lámpáknak. Az előszobában egy kiállásról két lámpát szeretnénk, hogy egyszerre lehessen kapcsolni, a konyhában egy kiállásról egyet, a kettő között pedig van egy, ami korábbi tervek szerint egy pultot világított volna meg, de ez megváltozott. Még egy mennyezeti lámpát nem biztos, hogy szeretnénk, mert négy darab már sok lenne. Gondoltam arra, hogy falon kívül elvisszük a vezetéket és egy fali lámpát táplálna, de a fali lámpát inkább egy lenti konnektorba dugnám. Milyen ötletetek van? Legyen még egy mennyezeti lámpa, valami hangulatfény, vagy esetleg kössünk rá valami egyéb eszközt?

jún. 28. 09:05
 1/8 anonim ***** válasza:
77%

Egy plusz lámpa bármikor jól jöhet. De az is jó, ha elfeditek, és később majd kitaláljátok hogy mi legyen vele. Akár egy ventillátorhoz is jól jöhet.

"de a fali lámpát inkább egy lenti konnektorba dugnám."

Miért? Kényelmesebb ha előre be van építve egy kapcsolós áramkörbe, nem?

jún. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%
Ez a "kiállás" valami új szakszó. Korábban nem hallottam, pedig a szakmában végeztem anno.
jún. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én a hülye megrendelő vagyok, bocsi, nem ismerem a szak szavakat :)
jún. 28. 13:23
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
3 dehogy, nem veled kötekszem, mindehol ezt olvasom mostanában magyar szakzsargonban, hogy telefon kiállás, hálózati meg koax kiállás stb., csak közben a nemi kiállásom tele van vele. :)
jún. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#2/#4 Milyen szakszót használnál a "kiállás" helyett?
jún. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

5 nem tudom, de 90-ben építkeztünk, 98-ban végeztem az iskolát, akkor nem hívtuk így. Leginkább nem volt rá kifejezés.

Azóta meg nem magyaroknál szerelek villanyt, de ha lefordítanám az itt használt kifejezést, akkor mondjuk kábelkivezetés.


Kiállás, amikor pl. kiállsz a tömeg elé a kissámlira, vagy kiállsz a játékból.

jún. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Értem, köszönöm!
jún. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Belöknék valami mozgásérzékelős okosságot, ha adott helyen nem szokás mozdulatlanul dekkolni.
jún. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!