Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Milyenre fessek egy panellakás...

Milyenre fessek egy panellakást, amiben sok a pici és sötét tér?

Figyelt kérdés

a lakásban van egy nagy nappali, ennek tudom a színét, zöld lesz, méghozzá ilyen: [link] (taln picit halványabb, falon már láttam azt a zöldet, de nehéz jó képet találni)

a konyha színe is adott, mert a csempéhez és a bútorhoz csak a tojáshéj szín passzol. fürdő, WC fehér.

viszont van egy előszoba, ami nagyobb ezért egyben étkező is ill egy folyosó, de mindkettő eléggé sötét. most mindegyik sárga, de én gyűlölöm a sárgát. valami olyat szeretnék, ami világos és megy a zöldhöz. a fejemben mindig a rózsaszín jelenik meg, amit imádok, de nem tudom mennyire lenne kellemes hangulatú a végeredmény(persze valami finom, kicsit rusztikus, ízléses rózsaszín). szerintetek? ilyesmire gondoltam: [link]

(van ilyen rusztikus tükröm, mint itt, ill sötét fa bútorok)

és még van 2 pici szoba, az egyik most kék a másik halvány barna. azok is festésre szorulnak. érdemes külön színt választani vagy legyenek azok is zöldek?

mind a zöld mind a rózsaszín jól megfér a bútorainkkal, azzal nincs gond, csak nem tudom mennyire bírja ezt el egy panellakás. ill a túl sok színt, főleg akkor, ha a 2 kicsi szoba is más-más színű. most ugye azok és ahogy ránézek nekem túl sok az összhatás, de ha azok is zöldek lennének talán unalmas lenne.


2010. okt. 10. 11:31
 1/6 anonim válasza:

Szerintem kellemes szín ez a rózsaszín,de akár hasonló pifcit lilásabba sem lenne rossz:)

Ne azért fessétek a szobákat is zöldre mert ez maradt meg,végülis befolyásolja a hangulatotokat is stb.

Főleg ha nem problémás a lakás(nem penészes pl)akkor kitudja mikor festitek ujra.

De ez rózsaszín nagyon szép!:)

2010. okt. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszi. a 2 kicsi szobát nem mi használjuk, még pár évig barátainknak lesz kiadva. arra is gondoltam, hogy zöldek lesznek, de fehérrel keverjük a festéket, hogy világosabb legyen, hisz a nagyon pici szobákba az jobb.

a rózsaszín tényleg szép, csak amiatt tanakodok, mert kicsi is sötét a tér(nagy térben nem is lenne kérdés, hogy rózsaszín) és nem akarom, hogy olyan mézes-mázas vagy erőltetettnek tűnő legyen a végeredmény.

2010. okt. 10. 12:04
 3/6 anonim válasza:

Ja értem,hát ha az másnak lesz kiadva akkor ne költsetek rá külön,ha nem tetszik nekik akkor legfeljebb átfestik:)

Egyálltalán nem lenne rossz.Nekünk a konyha sötét és egy világosabb narancssárga színt kentünk fel,de megbántuk mert még így is olyan komor.

Ha átfestjük lehet nekünk is valami rózsaszín,barackvirág szín lesz.

2010. okt. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem a napsárga nagyon bejött. Olyan világos hatású tőle a lakás, mintha mindíg sütne a nap.
2010. okt. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Szerintem az a 2 szoba is legyen más. Ne zöld.

(Én is panelban lakok, és minden helységünk más-más színű...csak wc és fürdő fehér.)


Nappali: zöld-oké

konyha: tojáshéj-oké

előszoba: én nem csípem a rózsaszínt.:S,bocsi.

De végül is nem vitted túlzásba.Egy ilyen világos még rendben van a előszobára.

Esetleg valami barackosabb szín??--> [link]


szobákra 1-2 tippem:

narancs: [link]


lila: [link]


esetleg zöldnek egy másik árnyalata: [link]


piros: [link]


Kár hogy a sárgát nem szereted,de azért belinkelek egy jó összeállítást: [link]


[link]


Esetleg 3 fal egy egyforma, 1 meg másmilyen??? -->

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Ezek körül nappaliba is jó lenne valamelyik.


Nos,tetszik valamelyik szín,vagy ötlet?? Remélem tudtam segíteni.

2010. okt. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

a lila elgondolkodtatott. ha nem is olyan harsány, mint a képen, de jó lenne. és a barack is szép. egyik lila, másik barack, szép pasztell árnyalatban. az nagyon jól mutatna.

köszi a tippet!

2010. okt. 13. 16:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!