Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Mi legyen a fürdőszobával?

Mi legyen a fürdőszobával?

Figyelt kérdés
Most építünk egy kis házat,de a baj az hogy nem tudunk fürdőt építeni.Hova vezessük a szennyvizet?És víz sincs bekötve.Akkor mi a megoldá?Honnan legyen víz és hova vezessük a szennyvizet?(Nagy talajvíz)
2010. okt. 9. 21:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezt nem teljesen értem, hogy nem tudtok fürdőt építeni. Mit értesz ez alatt?

A szennyvizet emésztőbe vezessétek. Most már betonozottat kell építeni az előírások szerint, zártat, így a talajvíz sem fog bejutni.

Szerintem a bemenő vezetéket is érdemes most kiépíteni, ha vezetik a vizet, akkor rá lehessen kötni, ne kelljen mindent újra szétverni.

Addig meg hordjátok. Kút van? HA van a búvárszivattyút is rá lehet kötni a bemenő vezetékre.

2010. okt. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Fürdőszoba meg víz nincs, internet van?
2010. okt. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

:))) Ez jó! Aranyos vagy! Az internet nálunk nem vízzel megy :)))

Egyébként gondolom még nem ott laknak. Te sem úgy kezdesz el építkezni, hogy kiköltözöl a telekre egy sátorba, aztán ha elkészül csak beljebb mész egy ajtóval. :))

2010. okt. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A kérdés azért is furcsa,mert ma az érvényes szabályok szerint: építési/lakhatási engedély nem adható ki alapvető infrastruktúra nélküli épületre,mint lakóépület. Ha meg eng.nélkül építed,akkor gáz,mert valószínűleg le fogják bontatni,mert fennmaradási engedélyt sem adnak ki ilyen (lakó)épületekre. Tudom,hogy rengeteg meglévő épület ilyen,sőt.De az teljesen más dolog.Ha feltételezzük,hogy van egy meglévő épületed,ahová nincs bevezetve a vezetékes víz és nincs megoldva a szennyvíz elhelyezése,és engedély nélül akarod a fürdőszobádat megépíteni,akkor több lehetőséged is van: Víz be: ásott kút-mélykútszivattyú ill.házi vízmű,ez közvetlen emberi fogyasztásra valószínűleg nem lesz alkalmas,csak,ha a csap elé beépítesz egy mechanikai vízszűrőt(aktív szénnel),akkor esetleg.Ez kb 2oo ezer,míg folyik a csapból a víz.A csap ára nincs benne.Fúrt kút: Méterenként kell fizetni,már 30 ezerből lehet,persze ehhez is kell a házi vízmű,ez is 200 ezer. Akkor már érdemes közműbekötést kérni,a vízóraaknát az előírt méretben te készíted,a bekötéshez az anyagmennyiséget a vízmű igénye alapján te veszed, az órát és a bekötést ők adják.Nem tudom,hogy ez jelenleg mennyibe kerül.Szerintem 100 ezer alatt van,tehát ez eddig a legjobb.Szennyvíz ki: A legszabálytalanabb,ha csak egyszerűen kivezeted.Ha ásol neki egy gödröt,és abba bele,amiből elszivárog: hát ez is gáz.Fokozni lehet azzal,ha megépítesz egy szabályos/nak tűnő/beton szennyvízaknát kavics fenékkel vagy oldalt hercig kis lyukakkal,ez is problémás. Amire meg elfelejtenek gondolni,az az,hogy az elszivárgó szennyvíz aztán az épület falán jól felszivárog,vizesedik,salétromosodik. A következő lépcső:vízzáró szennyvízakna,amit szippantatni kell. Ez komoly pénz,mert a tetejét is nagyon meg kell csinálni,hogy be ne szakadjon senki alatt véletlenül se. Ezután meg a központi csatornára való rákötés jön.Közben vannak alternatívák:A wc-t nem ivóvízzel öblíted,hanem "szürke" szennyvízzel-mosó,fürdővíz.Vagy nem öblíted,hanem komposzt-wct építesz,a szürke szennyvizet locsolásra használod a kertben,és akkor nem építesz semmilyen szennyvíztárolót. Egyebet nem tudok.
2010. okt. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!