Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Fa ajtót milyen festékkel...

Fa ajtót milyen festékkel kell befesteni? Zománc?

Figyelt kérdés
2010. aug. 22. 13:20
 1/7 anonim ***** válasza:
58%
rá van írva hogy fémre, fára, műanyagra...
2010. aug. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lakk, pác, lazúr és lehet zománccal is, de a festékboltban segítenek.
2010. aug. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Az attól is függ, hogy mit akarsz kihozni belőle. Ha azt akarod, hogy látszódjon a fa erezete akkor lazúr ( mahagóni, tölgy, cseresznye, bármi... ). A másik lehetőség a zománc ( a boltban kikeverik a neked megfelelő színt ) ami alól nem látszik ki a fa. A zománc alá ildomos két réteg olajfestéket is felkenni. Nos...?
2010. aug. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
...ja és még attól is függ, hogy milyen fa ajtóról van szó, mert ha esetleg cseresznye akkor nem kérdés:)
2010. aug. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

zománc alá kell olajfesték? Hmmm.ezt nem tudtam. Mert én csak simán bekentem az ajtófélfát a fehér zománccal, de átlátszik a ronda megsárgult fa alóla...:(

az egész ajtó sárga a nikotintól,azért szeretném fehér zománccal befesteni(régi ajtó),de mondom,átlátszik. Hány réteg kell rá?

2010. aug. 24. 12:40
 6/7 anonim válasza:
Ha már kentél rá egy réteg zománcot akkor szerintem csiszolás után mehet rá még egy réteg zománc. Túl sok oldószert ne rakj a festékhez mert nem fog takarni.
2010. aug. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
igen sajnos higitottam, mert tul hamar száradt meg, lehet nem kellett volna??
2010. aug. 25. 15:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!