Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Hogy a legegyszerűbb kidekorál...

Hogy a legegyszerűbb kidekorálni a lakást?

Figyelt kérdés

Pl falra ragasztani képeket, falvédőket, hangulatvilágítás lámpákat feltenni hogy a legegyszerűbb? Csavarral, vagy lehet kapni ehhez ragasztót? Vagy tépőzár?

Házilag milyen dekorációkat lehet készíteni?



2020. máj. 15. 06:04
 1/3 anonim válasza:
100%
bemész pl a pepcoba, én ott vettem egy ledes képtartó "girlandot", azt felszegeled a falra és raksz bele pár képet egyből feldobja a szobát:)
2020. máj. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól függ, neked mi tetszik.

Én pl. a festményeket szeretem, és ritkán cserélem, így fejenként egy képakasztó egy kicsi szöggel pont megteszi. Könnyű posztereket legkönnyebb gyurmaragasztóval (Blue Tech) felrakni, elvileg úgy le is jönnek nyom nélkül, de azért ez a falfestés erősségétől is függ.

Hangulatvilágítást felesleges pazarlásnak tartom és idegesít is, annak van értelme, ami mellett olvasni lehet vagy jobban látod a konyhapultot. Hogy miképp lehet felszerelni, függ attól, mit vettél meg milyen messze van a konnektor, ha kell. Szerintem biztos van ilyen öntapadós ledsor.

Falvédőt általában egy falra felcsavarozott lécre szoktak felakasztani, amibe kampókat csavarnak. Így le lehet szedni mosáshoz vagy kiporoláshoz. Akkor van értelme, tipikusan ágy mellé, ha oda dőlsz hátra a falra, mert melegebb, kényelmesebb és nem a fejedtől zsíros fal fog látszani. De egy neked tetsző szőttest, keleti szőnyeget, vagy állatbőrt akár kép helyett is felrakhatsz így.

Otthonossághoz szerintem legjobban a lakástextíliák - szőnyeg, függöny, párna, székpárna, terítő... - járulnak hozzá. Aztán az olyasmik, mint könyvek, váza, lámpabúra is lehet dekoratív és funkcionális egyszerre. Mindezt ha lehet varrni meg szőni vagy fazekaskodni házilag is, de erre kevesen szánnak időt vagy van hozzá tehetségük. :) És persze szobanövényt is lehet tartani és ezeknek is van díszítő funkciója, meg lehet szép kaspója is.

Házilag készíthető csecsebék még olyasmik, mint kupacolt családi fotók, gyerekrajzok, emléktárgyak (a kavicstól az oklevélig), papírhajtogatások, egyedire átfestett kisbútorok, saját keretű tükör, mécsesnek átvariált befőttesüveg, összegyűjtött és kiállított termések, kagylók... makramé :).... Ez is valakinek tetszik, más szerint csak porfogó.

Sok ötletet találsz neten, főleg pinteresten "diy home decor" néven.

2020. máj. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Azt teszel fel, ami neked tetszik, elvégre a te otthonod.

Akár mások által giccsnek titulált dolgokat is, ha neked az tetszik!

Minden könnyebb dolgot (képek, plakátok, girlandok) lehet rögzíteni kétoldalú ragasztószalaggal.

Ha neked tetszik hangulatlámpákat is tehetsz, csak konnektor kérdése.

2020. máj. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!