Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Szerintetek is nagyon elszállt...

Szerintetek is nagyon elszálltak a bútor árak?

Figyelt kérdés

Őrület, hogy mi pénzekbe kerülnek, egy gagyi fotel 80 ezer ( kb mint amit régen konyhaszékként használtak, ilyen 3 lábú csoda), egy kanapé 150 és nincs karfája!


Meg az anyagok, amiből készülnek, vicc kategória.



#bútor #bútor árak
2020. jan. 19. 17:16
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Nyilván mindenkinek más a költségvetése, szerintem az átlag magyar pénztárcájához mérten drága minden.
2020. jan. 21. 16:55
 12/21 anonim ***** válasza:
0%
#10-es vagyok, átlag magyar pár vagyunk, huszonévesen, picikét épp hogy átlagkereset alatti fizetéssel, a legelső házunk berendezésével (tehát nem volt mit eladnunk és beforgatni az árát), így gondolom azt, hogy sok dolog nevetségesen olcsó volt.
2020. jan. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Mi mindent használtan veszünk, na de nem itthon, mert itthon még a használt lelakott bútort is alig adják olcsóbban, mint a boltban. Apukám külföldön él, ott az emberek viszonylag gyakran cserélik a bútoraikat, sokszor költözésnél is ikább eladnak mindent, mert túl sok lenne költöztetni őket. Így nagyon jó áron tudtuk berendezni a lakást, igaz, utánajárással. De pl. a nappali sorunk az ikeában lett volna 200 ezer kb. mi meg megvettük átszámolva 60 ezerért és tényleg hibátlan állapotban... Még itthon is használtan lett volna 150 ezer és akkor még használati nyomosan meg ilyenek... Nagyon durva amúgy tényleg milyen árak vannak. Kivéve persze az ilyen gazdaságos minőséget pl. az ikeában is vannak a legolcsóbb termékek, külön logójuk is van, vagy mi, ami jelöli, hogy milyen jó üzlet. Na de azok gagyibb, kisebb, keskenyebb stb. darabok, annak jó, aki vagy félvak és nem tűnik fel a különbség csak be legyen rendezve. Aztán majd néz, hogy nem olyan tartós... A nem leggagyibb kategóriás dolgok amúgy nagyon jók , igaz csak puha fenyőből vannak, így vigyázni kell rájuk, hogy szépek legyenek.. Na de pl. egy itthon gyártó tömörfának írt bútorait néztem egyszer, majd egy millió volt egy szekrénysor és akkor még nem is az egész tömörfa ugye, hanem csak az ajtók. Hát anyátokat!
2020. jan. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
32%

"#10-es vagyok, átlag magyar pár vagyunk, huszonévesen, picikét épp hogy átlagkereset alatti fizetéssel, a legelső házunk berendezésével (tehát nem volt mit eladnunk és beforgatni az árát), így gondolom azt, hogy sok dolog nevetségesen olcsó volt."


Hát nem tudom... Nyáron vettünk vidéki üzletben gardrób szekrényt. A lapra szerelhetőből a minőségi 190.000-től indult. Ez annyit jelent, hogy ránézésre nem fog 5 éven belül összerogyni egy 4 fős család cuccai alatt.

Ahogy elnéztem több áruház kínálatát személyesen, amiből kinézem, hogy kiszolgál 20 évet, az 250 fölött kezdődött. Persze nem lapra szerelt, de még nem tömör fenyő gardrób. Nekem azért más az az összeg, amin nevetni kezdek. :)

2020. jan. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
0%

#14

Mi 69.000 forintra leárazva találtunk gardróbszekrényt a Praktikerben. Elbírja a cuccainkat. :)

2020. jan. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

#4, szerintem semmi baj nincs velük, ma raktam össze a gyereknek szekrénykét, Trofast, és stabilabb, mint a panelház. Ellenben egy ágyat is összeraktam ma (nem IKEA-s), és a kedvencem volt. A5-ös papíron 6 lépés, alkatrészek A-tól Z-ig elnevezve a papíron, a valóságban meg semmi, hanem minden egy zacskóba beöntve. Az imbuszkulcs elkopott 3-4 csavar után, elő kellett vennem az itthonit, ami teszi a dolgát. 1-2 helyen fém sorja maradt a csavarnak kialakított lyukban, bement a csavar, de azért játszani kellett. Az ágy háttámlája kettő részből állt, amit elől hátul 2-2 pánt tart össze, 16 facsavar, meg 4 imbusz csavar társaságával. Betonkeményre húztam őket, de így is kicsit lötyög a háttámla. Ez is milyen megoldás? Spóroltak egy harmadik dobozon? Az ágyrács úgy néz ki, hogy egy sort 1-1 pár képez, középen egy összekötő műanyag elemmel, széleken 1-1 műanyag rögzítővel. A fa ívelt, amikor helyreraktam, akkor a középső műanyagon lehetett is látni, hogy feszül, mint a franc. 70.000 Ft.


Szóval van ez is.


A másik kedvencem még a 60-as 70-es évek designja, 2020-ban. Ilyen elnevezésekkel, hogy Klaudia, Buffalo, Ipoly, Szultán. :D


Tessék, Klaudia:

[link]


Vagy ez 100-ért, ránézek, és spontán aranyerem lesz.

[link]


Az IKEA valóban egyszerű, mint egy faék, nincs túlreagálva a design, de ez meg a skandináv virtus, elég minimalisták, mindig is azok voltak.

2020. jan. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
16# nálunk is azért van ikea mert olyan kortalan az egész, nem az, hogy úúúú ez x évben volt divat...
2020. jan. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
50%
Azért akinek a 70 ezres gardrób szekrény minőség, azt nem nagyon kell kommentálni.
2020. jan. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

#18

Írtam valahol, hogy minőség? :D Azt írtam, annyiért vettük, és hogy beleférnek a holmijaink.

Igen, mi is nézegethettük volna a minő$$$égi bútorokat, és akkor még 10 év múlva is gyűjtögetnénk, hogy berendezzük a házat. Nem mindenkinek telik zsebből kézműves mahagóni szekrénysorra, emiatt most elnézést kellene kérnem? :D

2020. jan. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Én sem gondolom, hogy az embereknek arra lenne pénzük, hogy kőrisfából, diófából, cseresznyefából, fenyőből, vagy akármiből csináltassanak asztalossal szekrényt. Tehát persze, lehet kapni nappali szekrénysort kőrisből 1.2 millió Ft-ért, csak ki fizeti ki?
2020. jan. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!