Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen cserepes növényt...

Milyen cserepes növényt ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Az erkélyemnek sajnos elég rossz a tájolása, napi kb. egy óra közvetlen napfényt kap, délelőtt, többet nem.

Egy ablakom, ahova szintén tennék virágot, pont az ellentétes oldalon, szintén max. 1 óra napfényt kap, csak késő délután. Ha lehet, stramm növényeket mondjatok, vagy olyat, amit minden nap öntözni kell, mert egyszerűen sosem tudom eltalálni, vagy túlöntözök, vagy keveset, gyakorlatlan vagyok még nagyon :(


2019. jún. 9. 17:07
 1/3 anonim ***** válasza:

3 növény felsorolás helyett jobban jársz, ha beírod a gugliba, hogy árnyéktűrő balkonnövények, meg árnyéktűrő szobanövények, és válogatsz a sok közül. Ha lesznek kiválasztottjaid, akkor esetleg megkérdezheted, hogy "jóváhagyjuk"-e, mert a neten is lehet olvasni sok hülyeséget a "szakértő" oldalakon.

A túlöntözés az nagy baj, de nem sok ész kell azért hozzá, hogy megnézd, nedves-e a föld. Ha belenyomod az ujjad, vagy megkaparod a felszínt, és még nedves 1-2 cm mélyen, akkor nem kell öntözni. Egy hét próbálgatással rá fogsz érezni, hogy mennyi időnként kell. Ha kicsit megkókad másnapra, az még nem baj, ettől semminek nem lesz baja.

Erkélynövényeknél ültetés után mondjuk 3 naponta elég ellenőrizni, felnőtt növényeknél naponta, szobai növényeknél meg, ha megfelelő nekik a cserép, nyáron 5, télen 7 naponta elég szokott lenni az öntözés. Azt nagyon kevés mocsári növény tolerálja, ha naponta agyonöntözöd.

2019. jún. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Bromélia. Olvass utána. Szaporítása, tartás stb.

Nekem elvan, trópusi növény, de nem szeret leégni, nekem árnyékban van, de ablak inkább jobb neki (persze nem fűtéskor).

Imádja a vizet KB 2-3 napota kell. Én is hajlamos vagyok Túl öntözni, tehát többet kevesebbszer. És amit nem szív fel a növény alul azt kiöntöm locsolás után KB 1 órával, hogy ne rohadjon el a gyökere. :)

Amúgy orchidea is jó, nem szeret napon aszalodni. De azt nem szabad fentről öntözni, főleg nem túl sokat. Azzal csak 2 hetente kell törődni, nyáron talán hetente. :)

2019. jún. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Ja bromélia. Azt spriccelgetni kell, vagy leönteni a "tölcsér" szerű virághozóját. Imádja a párát.

Én fontos 3 hetente tápoldat (orchidea)

Másnak sem árt.

2019. jún. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!