Ki kell vágni a kertünkből két elszáradt fenyőfát. Köteles-e megengedni a szomszéd az ehhez szükséges emelőkosaras gép belépését az ő telkére?
Én is a 10 es válaszolóval értek egyet.
Be kell menni az önkormányzathoz,és jelezni 2 magas fa már életveszélyt jelent,megszeretnéd előzni a bajt.
Sziveskedjenek segiteni,hogy ez a szomszéd telkének igénybe vételével megtörténhessen .Az erre szakosodott szakemberek csak így tudják megoldani.
Bíztos vagyok bent,hogy segítenek .
Belterületi magántulajdonban álló fa kivágásakor településenként eltérő lehet a szabályzás. Van ahol be kell jelenteni (előzetesen) a fa kivágását, van ahol engedélyt kell kérni rá.
A veszélyes fa kivágására kötelezhet is az önkormányzat, vagy ha nem teszel eleget a felszólításuknak kivágathatja a fát, utólagosan rád terhelve a kivágatás költségeit és a bírságot amiért nem tettél eleget a kivágásnak.
Nem a szomszéd telkéről fogják megoldani a kivágást, hanem a tiédről.
Találnak olyan vállalkozót, aki meg tudja oldani, persze drágábban, mintha te kivágattad volna a szomszéd telkére állítva az emelőkosarast.
"Sziveskedjenek segiteni,hogy ez a szomszéd telkének igénybe vételével megtörténhessen .Az erre szakosodott szakemberek csak így tudják megoldani."
Gondolom, ezzel egyidejűleg benyújtod a (nem kevés pénzért kiállított) hiteles szakvéleményt is. Mert az, hogy "az emelőkosaras azt mondta", erre édes kevés.
Mellesleg: Nálunk ki kellett vágni 2 ezüstfenyőt (nem vártuk meg amíg elszáradnak, nem az utolsó pillanatban létünk) Emelőkosarassal vágták, alpintechnikával nem vállalták. Szűk helyen volt, két magas fa. Találtunk olyan emelőkosarast aki vállalta (igaz, nem az első) Ahol a gép állt, megsüllyedt a járdalap és két helyen el is tört. Pedig jó szakemberek jöttek és nem nem úgy dolgoztak, mint a dúvad. Ha az én anyám lakna a szomszédodban, a fentiek után én is azt javasolnám neki, hogy nem engedje be csak úgy kéremszépenre az emelőkosarast. Mutass hivatalos szakvéleményt, határozatot, hogy csak onnan lehet kivágni, írj kötelezvényt, hogy visszaállítod a telkén az eredeti állapotot és az esetlegesen felmerülő károkat 8 napon belül rendezed. De azért a szomszédot se kel madárnak nézni, hogy a munkát onnan végezzék el, aztán majd vagy rendbe rakják a telkét, vagy nem. Mert amint te is tapasztalod: a szó elszáll, az írás megmarad.
Veszély elháritásakor nincs bitrok védelem .Ezt kötelező is megtenni.A segitség nyújtás is kötelező,aki ezt nem teszi büntetendő cselekmény .
Mi van ha az öregasszony elesik,akkor valami képpen nem megyünk be a bezárt kapun,mert nem kaptunk rá engedély ?
Ezek a dolgok nem így működnek .
Ha nem boldogulsz,kérj segitséget a katasztrófa védelemtől .
Nekik aztán sok mindenhez joguk van .
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!