Van a növénytársításnak alapja? Vagy ez csak humbug? Mert én nem látok semmi komolyabb tudományosan megbízható dolgot erről. Ti mint kertészek mik a tapasztalataitok erről?
Humbug.
A védőnövények hatótávolsága elenyésző, mondjuk 20 cm. Egy rendes kertben meg nincsenek egymás hegyén-hátán a növények, mert akkor sehová sem fejlődnének.
A kártevők vizuálisan is keresik a tápnövényt, nem csak illat alapján. Erre az a bizonyíték, hogy a kártevőket színcsapdákkal is lehet fogni, amiknek az égvilágon semmi illatuk nincs, tehát nem utánozzák a tápnövény illatát, hanem csak a jellegzetes színét.
Persze, ilyenkor le szokták írni itt, hogy növénytársítást alkalmaznak, és nincs náluk, mondjuk, hagymalégy.
Na de ez természetesen nem a növénytársítás hatása, hanem az ő környékükön nem él hagymalégy, ami károsítsa a hagymájukat.
Ahogy az oroszlán se esz meg a házam előtti utcán, ha fokhagymát viselek a nyakamba kötve. De nem a fokhagyma miatt, hanem mert itt nem élnek oroszlánok.
Így van ez a növénytársításokkal is.
Ahová meg egyszer odatalált a hagymalégy, azt onnan el nem lehet takarítani vegyszer nélkül, semmilyen növénytársítással.
Ha az ember nem tud semmit enni 3 napig, aztán odaengedik egy terített asztalhoz, amin minden finom kaja van, csak az asztal közepére odasz.rtak, akkor mit csinál? Nem fog éhen halni, hanem kissé undorodva bár, de degeszre eszi magát.
A hagymalégy is ugyanígy van ezzel, zavarja esetleg a közelben lévő sárgarépa szaga, de nem fog harakirit elkövetni, hanem lerakja a petéit a hagymára, és kész.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!