Kezdőoldal » Otthon » Kert » Citromot szeretnék ültetni,...

Citromot szeretnék ültetni, na de hogyan?

Figyelt kérdés

Van két citrommagom, (bolti citromból) (és elolvasottakból) már 2 napja vízben ázik... Ezek után mi a teendőm és mit kell vele csinálnom az elkövetkezőkbe?(folyóshomokba(tipikus alföldi homokba) ültethetem v. vmi speciális föld kell neki?) Milyen gyakran öntözzem?

Amúgy azért is kérdezem meg, mert a neten található anyagokból nem mertem nekiállni, ezért fordultam ide!

Remélem lesz vki, olyan kedves és leírja nekem mi lesz majd a teendőm. Előre is köszi


2010. jún. 12. 21:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha van nagyobb cserepes virágod dugd abba bele, és kész.Majd ha kinő akkor átülteted cserépbe.Nem egy gyors növésű.
2010. jún. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekelne, de úgy tudom, hogy ha kinő, akkor sem lesz rajta citrom, mert keresztezni kell egy nemes fajtával. Igaz ez?


Én is simán csak tejfölös bögrébe ültettem el két hete és még semmi sem látszik belőle.

2010. jún. 13. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én kb múlt héten tettem fel ezzel kapcsolatos kérdést:

http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__kert__907437-mennyi-es..

Itt vannak válaszok.

2010. jún. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Én rendszeresen ültetek citromot,narancsot bolti gyümölcs magjából.Én csak megvárom amíg megszárad és elültetem kis cserépbe és locsolgatom kétnaponta,többsége nem kel ki,ha ki is kel nagyon lassan fejlődik.
2010. jún. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
2012. okt. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi
2012. okt. 14. 22:48
 7/7 anonim válasza:

én mandarint ültettem el kb egy hónapja. Talán még több.

Földbe belenyomtam és adtam neki kis vizet. Kb hetente locsoltam egyszer. Olyan 25 magot ültettem el, ami az elfogyasztott termésből jött ki. Durván egy hónapig nem történt semmi. Már ki akartam dobni, amikor észrevettem, hogy van egy picike hajtás benne. Most minden nap kap egy kis vizet. 5 kis hajtásom van azóta. Szóval hajrá :)

2012. dec. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!