Kezdőoldal » Otthon » Kert » S. O. S. Avokádó fa, mi lehet...

S. O. S. Avokádó fa, mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
Van otthon egy pici avokádó fácskám, már pár hete barnulnak a levelei már csak 3 maradt annak is csak a fele zöld, mi lehet a baja?? Hogy tudnám megmenteni??
2010. jún. 11. 15:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Talán túlöntözted.

Vagy megégette a nap.

Tedd árnyékba, hűvösre, hagyd kiszáradni a földjét!

Vágd le ollóval a barna részt!

2010. jún. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

sajnos énis így jártam vele annakidején:(

még alig volt 30 centi, elkezdtek elszáradni a levelei, először csak a legnagyobbak, majd az összes

nem használt az sem h a rosszakat leszedtem, ugyanúgy elszáradt a többi is

sztem megégette a nap...:S

de az is lehet h vmi kártevő, mert végülis utána árnyékba tettem mégis elbarnult

2010. jún. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

szia! sajnos én is így jártam, kb 30 cm-es volt az enyém is, mikor egyik napról a másikra "kivetkőzött" önmagából.

máig sem tudom mi baja lehetett.

most szeretnék egy újat gyökereztetni, hátha azzal több szerencsém lesz.

üdv.

2010. jún. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Ignis Subdialis ***** válasza:
Nekem is volt ilyen, leszáradtak a levelek, volt amit teljesen elveszített a növény, volt amit csak félig. Ezekről egyszerűen levágtam a száraz részt. Volt, hogy már csak pár fél levél volt rajta és elég gyatrán festett, át is ültettem, de nem történt javulás. Aztán egyszer csak elkezdett új hajtásokat hozni és hatalmas új leveleket növesztett. Szóval fölösleges elkongatni felette a harangot, akármilyen szörnyen is néz ki. Ráadásul valahol azt olvastam, hogy örökzöld volta ellenére ledobhatja magáról minden levelét, de no problem, újrahajt, ha jól visszavágjuk.
2012. júl. 2. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
elszáradt egykét hétre arra hogy kiírtam ezt a kérdést :((
2012. júl. 2. 11:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!