A legtöbb virágnak tulajdonképpen elég lehet, hogy helyére, felszínre vetjük, és csírázásig öntözzük a talajfelszínt?
Nincs kizárva, hogy ritka esetben, 1-2 virágfajtánál működik, de alapból a legtöbbnél soha nem fognak így kikelni.
Hiába öntözöd a földet, ha a magok a felszínen vannak, akkor félóra alatt kiszáradnak.
Esetleg durva öntözésnél bemosódik a földbe a magok egy része, és akkor már föld alatt lesznek. Csak ugye, nem sorban, hanem össze-vissza, mert a száraz magok úsznak a víz felszínén, ide-oda mossa őket a víz.
A talajfelszínt ilyen durván öntözni amúgy is egy komoly technikai hiba. A kötött talaj teljesen össze fog repedezni, az esetleg csírázó magoncok gyökere megszakad.
Az ilyen webshopokat nem feltétlenül kertészek, inkább gyakran kereskedők működtetik.
Nálunk nagyon kötött talaj van.
Az utóbbi években az időjárás is elég szélsőséges volt: hetekig tartó hőség és szárazság után annyi eső órák alatt, ami egy hónap alatt is elég lenne (50 mm fölött 2 óra alatt), ennek ellenére:
Nem tudtam leszedni a körömvirágjaim virágait (nem időjárási okok miatt), ősszel kiszedtem az elszáradt növényeket, következő éven nem vetettem új magokat, ennek ellenére annyi körömvirágom lett (az elhullajtott magokból) mint vetéssel még sosem.
A kerítés tövébe 2 fajta egynyári virágot vetettünk (ideiglenes megoldásnak), ősszel kiszedtem az elszáradt növényeket, tavasszal terveztem felásózni, de annyi új virág nőtt (mindkét fajtából), hogy sajnáltam kiszedni.
Nem is beszélve a metélő petrezselyemről ami a legváratlanabb helyeken kezd el nőni úgy, hogy egy kis dézsában van pár tő vetve eredetileg.
Szóval nekünk a virágjaink úgy keltek, hogy se vetve nem voltak, se öntözve a szétszóródott magok.
Senki nem taposta a földbe, mert a körömvirág is és az egynyáriak is úgy voltak vetve, hogy ősszel amikor kihúzgáltam csak benyúltam értük a járdáról (nem utcai járda, hanem kerten belüli saját)
Kapálva se voltak, mert elvirágzás után nem kapálom (nem a kedvenc hobbim)
Ha meg te szórod ki a magokat és nem a virágok hullajtják el, attól még ugyanúgy bemossa a földbe az eső, nem fog válogatni, hogy melyik hogy került oda.
A magok meg tönkre is mehettek volna még mielőtt a föld alá kerültek volna, ha egyáltalán föld alá kerültek.
De írd meg a számlaszámod, teszek rá neked egy százast amin vehetsz egy tasak magot, amire a kérdésben szereplők vannak írva és próbáld ki, hátha neked is sikerül.
Köszönöm a válaszokat!
Nálam a porcsin, a borágó, a citromfű, a muskotályzsálya, a kapor, a ruccola, a tökfélék, a paradicsomok, a hajnalka, a macskamenta, és a nefelejcs olyan, hogy elszórva a magját újraveti magát (nincs körülöttük se taposás, se ásás).
De olvastam még néhány olyan virágról is, melyek elvileg fagyérzékenyek, meleg helyen cserépben kéne palántolni kiültetés előtt, vagy csak a fagyosszentek után vethetőek, mégis azzal reklámozzák, hogy újravetik magukat. El is gondolkodtam, hogy akkor miért nem lehet ugyanúgy elszórva vetni és kvázi magára hagyni ezt utánozva?
Azt elhiszem, hogy nem mindnél megy ez, pl. volt egy sokféle bazsalikomból nevelt nagyobb ágyásom, aminél direkt figyeltem, fenntartja-e magát, de egyetlen bazsalikom-növényke sem bújt elő a következő tavasszal.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!