Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kútfúrás hegyen?

Kútfúrás hegyen?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Szeretnék érdeklődni hogy 190 méter magasban lehetne-e kútat fúrni?? Esetleg tudtok ajánlani valakit pest megyében? Milyen árban lenne a korübelü egy ilyen?

2018. jan. 31. 17:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
1500 meg 4500 meteren is lehet, ha van alatta talajviz. A pontos hely ismerete nelkul ez egy teljesen ertelmetlen kerdes. Kutfuro is csak probafurassal, talajvizsgalattal fog tudni barmit mondani.
2018. jan. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Varázsvesszővel kell előbb próbálkozni.
2018. jan. 31. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

#2

Na igen, csakhogy a varázsvessző MINDEN vizet kimutat, de hogy mennyi azt nem.

Lehet az összesen 50 liter is, ami a legutóbbi esőzésből összejött és megállt a rétegek között.

[link]

2018. jan. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Lehet!Anyósék is hegyen laknak nekik is van.Igaz jo mélyre lementek ásáskor.Mindig tiszta a víz benne.
2018. jan. 31. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem lehet arra hagyatkozni milyen magasan van a föld felszin .A fúrt kutam is domb tetőn van . 60 m,90 es cső,10 m es viz oszloppal .Percenként 38 l vizet nyomatok fel . 20 éve üzemel ,és mésoha nem történt meg ,hogy elfogyott volna a víz

pedig rengeteget öntöztünk .

100 mre balra,36 m.Jobbra 200 al 80 m.A telek aljába másik szomszédnál,ő szintben 3 méterrel lejjebb van,49 m

Nem rég vettünk házat dombos faluban .A domb tetején minden háznál ásott kút van . Legalább 100 évesek már .

12-13 m esek,2-3 m es vizoszloppal .van aki egész kertészete önöz belőle .

Nekem azt mondta a kútfúró,nem a lényeg hányas cső van lerakva,ha nem az,hogy el kell találni a jó víz adó réteget.

Mostanában kútfúrási árakról nem hallottam,de lehet métere

30-40 ezer is .

2018. jan. 31. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ezen a linken (aminek egy másik részét a 3. válaszomban írtam) pontos választ kap minden kérdésedre - árakról is - és Pest megyében is dolgoznak.

Kijelöl a geológusmérnök és a kijelölésére garanciát is ad.

Én hozzájuk fordulnék.

[link]

2018. jan. 31. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen lehetséges. A sokszor előfordúl, hogy dombtetőn kissé mélységben van a talajvíz mint a szomszédos völgyben.

Kútfúró árajánlatot a környék kútja akkor mélységének ismeretében (neked kell megkérdezni) a illetve mérnökgeodéziai térkép alapján fog tudni adni.

Kútfúró az aki a Magyar Vízkútfúrók Egyesületének a tagja. Itt tudnak neked ajánlani Kútfúró is.

A többi "lukfúró" csak bizonytalan minőségű és élettartamú, garancia nélküli, vizet is adó lukat készít neked.

2018. febr. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Költözz le ide az Alföldre! =D

Itt már 7,5 m-n van vízadó réteg.

2018. febr. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!