Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi lehet a gond a szobanövénye...

Mi lehet a gond a szobanövényeimmel?

Figyelt kérdés

Idén költöztünk a házba és vásároltuk a növényeket!

Míg nyár volt gyönyörűek voltak ahogy beköszöntött a hűvösebb idő a fűtési szezon (24fok van bent) elkezdtek csúnyúlni! Volt 3 orhideam elsőnek a bimbókat dobálta le aztán a virágokat levei sàrgulnak, csúnyúl! Van más fajta szobanövènyem is ami zöld nincs virága azok meg egyszer csak halványodnak a levelei és egyik napról a másikra dobálja le! Heti 1szer locsolom őket 2 hetente tàpoldatos vízzel, helyèt nem változtatom, spricelgetni is szoktam! Nem értem...úgy sajnálom őket, mert olyan szépek voltak!


2017. nov. 12. 13:20
 1/9 anonim ***** válasza:

Keress rá tételesen név szerint a növényekre a Google-ban és megismered a tartási körülményeiket.

Szerintem a 2 hetente tápozás ilyenkor már nem kell, az is kiégetheti a növényt.

Van olyan növény, amelyik nem bírja, ha spriccelik a levelét, pl. fokföldi ibolya.

Szóval, így ismeretlenül nem lehet mit mondani.

2017. nov. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Míg jó idő volt addig volt 2 hetente tapoldat azota ritkasabb, mert olvastam èn is hogy azt se tesz jót! Annyi mindent olvastam már ezekről hogy nem tudok rájönni mi a baj!
2017. nov. 12. 13:33
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom azokat hogy kell, de az Én virágaim szépek.

- Szanzavérák 3 fajta 10db van - azt havonta locsolom (igénytelen növény és nagyon egészséges)

- Diffenbachia 2db naponta 1-2 spricceléssel kb 2-3cl vízzel

(egyébként 2 hetente kell locsolni)

- Vitorla virág 4db - hetente locsolja az asszony -az az ő felada :)

Diffenbachia, ablak mellett, Szanzavérák, mellettük (annak mindegy hol van) többi szintén ahol van fény.

Naponta 1 óra szellőzetés emelten 23-25 fok.

Van még valamilyen hagymás virág de az most szerintem alszik, majd tavasszal meglátjuk.

Szerintem olvasgass a goggle-n, hogy kell a Te virágaidat kezelni.

[link]

2017. nov. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Az orchideát egészen biztosan nem kell hetente locsolni. Előfordulhat, hogy megfázott ( szellőztetéskor hideg megy rá), fényszegény helyen van vagy túlöntözted. Általában ezek okozzák a fenti tüneteket.
2017. nov. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 😊 Van 2 sàrkànyfa növényem nem tudom valaki ismeri-e!? Egyik napról a másikra az egyik a ami 140-150 cm biztos van elkezdte ledobâlni a leveit úgy sajnàlom, mert olyan szèp volt, de nem szárazak a kevei tehát rejtély!
2017. nov. 12. 13:46
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem az a lényeg, hogy mennyi időnként öntözöd, meg hogy mennyi időnként tápoldatozod, hanem hogy mennyi a növények igénye.

Úgy értve, hogy ha a növény nagy a rendelkezésre álló földmennyiséghez képest, akkor az egy hétnél előbb használja el a vizet, fordított esetben (kis növény nagy cserépben) később.

A növényfajok igénye is eltérhet, sok pl. nem bírja a folyamatosan nedves földet, a gyökerek elrothadnak, ha időnként nem szikkad meg a föld.

Ha meg kaspóban vannak a növények, akkor igen jó esélye van, hogy pang alattuk a víz, gyökérrothadást okozva.


A tápoldatnál a dózis nem mindegy.

Ha kevés tápoldat van a vízben, akkor hetente is lehet alkalmazni, de az eltúlzott mennyiség 2 hetente vagy havonta is túl sok lehet. (Én erre tippelek így látatlanban, hogy felgyülemlett a sok tápoldat, és most már mérgez.)

Az is elképzelhető, hogy nem nekik való a tápoldat, más az összetétel, így a tápanyagegyensúly felborult. (Ez azért nem annyira valószínű, mert az nem érintene mindenféle növényt.)

2017. nov. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A sárkányfa (Dracéna) nem bírja a sok locsolást.


[link]


Olvasd el a hozzászólásokat is!

2017. nov. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jó tanácsokat segítséget! 😊
2017. nov. 12. 16:56
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha a nyári kánikulában megszokott vízmennyiséggel és gyakorisággal locsoltad ősszel is őket, akkor jó eséllyel kirothasztottad őket a túlöntözés miatt.
2017. nov. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!