Kezdőoldal » Otthon » Kert » A veréb mivel táplálkozik? [...

A veréb mivel táplálkozik? [ mit tegyek a madáretetőbe? ]

Figyelt kérdés
Egy pár hete felszereltem 3 fecskefészket amibe azóta be is költöztek a fecskék. MA szabadidőmben barkácsoltam egy madáretetőt a verebeknek,de nem tudom hogy mit rakjak bele mert úgy hallatom hogy van olyan amit megesznek és meghalnak[mit rakjak bele? napraforgómag jó? v kukorica? ]. Azért akarom most belerakni hogy beleszokjanak és télre is itt maradjanak.
2010. máj. 16. 00:03
 1/8 anonim válasza:
20%
Bolognai spagettit eszik pizzakrémmel:D
2010. máj. 16. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kukorica nem a legjobb. Az csirkének, galambnak való. Állateledelboltokban, hiperkarmetekben kapható madáreledel, szerintem azzal próbálkozz.


Egyébként imádják a lenmagot. :-)

2010. máj. 16. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

a veréb magevő (a magevő madaraknak van lekerekített tompa (papagájcsőre) és a magevő madarak magot esznek. Szerintem élettanilag hasonló alkatúak a pintyek

[link]

szóval szerintem a verébnek egészen biztosan jót tesz az, amit a pinty is szeret


[link]


nézd meg mi van a dobozban (szó szerint) és ezeket a magokat, vagy ezt a magkeveréket próbáld meg házilag kikeverni (olcsóbban kijössz)


tulajdonképpen ennyi az egész.


"vegyes köles, mohar, fénymag, négermag, zab, fűmag, grit, len, kendermag, répce... etc."

2010. máj. 16. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Sokan nem tudják, de a madáretetésnek is vannak "szabályai". Folyamatos etetésre tartós hideg vagy összefüggő hótakaró esetén van szükség.


A fagyok beállta után (november vége, december eleje) kell elkezdeni az etetést, és amíg tart a hideg idő (február végéig, március eleje), folyamatosan eleséget kell rakni a madáretetőbe. Az viszont nem tesz jót, ha még a melegebb idő beköszöntével is etetjük őket, mert a fiókáknak szükségük van állati fehérjére, ami lárvákban, kukacokban, rovarokban, pókokban található meg.

2010. máj. 16. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

!!


Sokan nem tudják, de a madáretetésnek is vannak "szabályai". Folyamatos etetésre tartós hideg vagy összefüggő hótakaró esetén van szükség.


A fagyok beállta után (november vége, december eleje) kell elkezdeni az etetést, és amíg tart a hideg idő (február végéig, március eleje), folyamatosan eleséget kell rakni a madáretetőbe. Az viszont nem tesz jót, ha még a melegebb idő beköszöntével is etetjük őket, mert a fiókáknak szükségük van állati fehérjére, ami lárvákban, kukacokban, rovarokban, pókokban található meg.

2010. máj. 16. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

Az előttem szólóknak igazuk van, az MME honlapjáról származó információ az etetéssel kapcsolatban:


Szerencsére hazánkban továbbra sincs szükség az egész éves etetés gyakorlatának bevezetését, ezért a költési időszak kezdetével fejezzük be a kert madarainak etetését. Ennek nemcsak elvi, de madárvédelmi oka is van. Több megfigyelés is beszámol arról, hogy egyes széncinege párok az etetőben maradó napraforgóval etették a fiókáikat, akik ezt nem tudván megemészteni, a gyomortól a nyelőcsőig felgyülemlő magoktól megfulladtak, elpusztultak.

Bővebben: [link]


Nagyon dícséretes hogy jót akarsz tenni a madarakkal, de most már inkább csak itasd őket. Bár jelenleg rossz az idő, de hamarosan jön megint a nagy meleg és szárazság. Hidd el, az itatónak jobban fognak örülni.

Infó: [link]

2010. máj. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az olajosmagvakat csak a téli időszakban tudják megfelelően emészteni.

Ha mindenképp etetni szeretnél vegyél egy csomag lisztkukacot valamelyik kisállatkereskedésben!

2010. máj. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Készíts nekik fészekodút!A verebek évente többször is költenek.Ha abban megtelepszenek,akkor biztos,hogy télen ott lesznek az etetődön is.
2010. máj. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!