Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kivágtunk a kertben egy...

Pemmencs kérdése:

Kivágtunk a kertben egy akácot, de jó nagy tönk maradt a helyén, és semmiképp sem tudjuk kiszedni, valaki vállalná a kiforgácsolását?

Figyelt kérdés
Próbáltuk baltázni,ásóval csapkodni a gyökereket, de nem használt.A tönk Budapesten(Délpest) (Árban megegyezünk)Ha kell emailben képet küldök a tönkről.

2017. márc. 5. 17:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha be tud állni egy traktor, akkor talán találsz rá valakit, aki kifordítja a tönköt. De kézi erővel irdatlan munka. Ha folyamatosan kivágod majd a feltörő gyökérsarjakat, akkor talán 10 év alatt kipusztul.
2017. márc. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mi azt csináltuk,h majdnem földig levágtuk.Lyukakat fúrtunk tönkbe feltöltöttük pétisóval és letekartuk földdel.Állítólag a pétisó miatt gyorsabban elkorhad a fa.
2017. márc. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
26%
Körbe kell ásni és egy öt centivel tslajszint slstt kivágni és kész. Ha földet húzol rá ne id látszik. Persze furj pár lyukat bele először és ömtözz bele tömény gyomírtót.
2017. márc. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A 3. válaszban csak a száz helyesírási hiba a helytelen, a mondanivalója helyes.

A kéreg körül bele kell furkálni, glifozátot önteni bele, aztán körülásni, kicsivel a talajszint alatt lefűrészelni, aztán elföldelni.

A gyomirtó két ok miatt kell: egyrészt így nagyon gyorsan megtalálják a farontó gombák, elkorhasztják, és kiváló gyeptrágya lesz belőle kb. 4 év alatt, másrészt meg nélküle a fél kertet el fogják borítani a sarjak.


Ha tényleg olyan nagy tönk, akkor szétforgácsolni rohadt nagy munka, nemigen fogja elvállalni senki. Kivenni úgy lehet, hogy kell ásni neki legalább egy köbméteres gödröt, és egyenként elvágni a gyökereket. Ez egy napos munka, szakember biztos elkér érte 50-et, két hajléktalan se igen csinálja meg 10/fő alatt. Kivágás előtt kellett volna körbeásni és elcsapkodni a felső gyökereket, mert a rajta lévő törzzsel lehetett volna kivenni, nélküle (meg markológép nélkül) nagyon nehéz lesz.

Én elég sok kisebb fát kiszedegettem gyökerestől, ahol fontos volt így kiszedni, de egy nagy akácot törzs nélkül nem vállalnék el.

2017. márc. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Telefonról írtam és nem olvastam el mielőtt elküldtem
2017. márc. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kedves Kommentelők! Nagyon köszönöm a tippeket, de a lényeg a tönk eltávolítása lenne 3 héten belül, mert a helyén építkezni szeretnék, szóval szükség lenne egy szakképzett favágóra aki kiforgácsolja a tönköt.
2017. márc. 6. 23:27
 7/9 anonim ***** válasza:
Törzs nélkül valóban necces mutatvány lesz. Talán azt lehetne még megpróbálni, hogy körbeásni, majd a tönk közepébe egy 40-es lyukat fúrni, beleütni egy 1,5-2 méteres gömbvasat, és azt használva erőkarnak, kimozgatni.
2017. márc. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Még mindig várunk egy favágóra, aki kiforgácsolja :)

a tippek sajnos nem jó megoldások

2017. márc. 8. 19:11
 9/9 anonim ***** válasza:

Kérdező, priviben tudok adni egy telefonszámot, az illető tuskómaró géppel dolgozik és kivájja a tuskót kb. 30-40 cm mélyen. Nálam is ez történt és ő dolgozott itt is.

A mélyedést betemettem földdel (azért frissen még egy-két helyen ki akart jönni, ott megkínáltam Glialkával), a földre mulcsot tettem és szépen elkorhadt az egész.

Arra számíts majd, hogy egy nagyobb domb lesz belőle, tele faforgáccsal, fűrészporral, de ezt szét lehet hordani (vagy elhordani, mindegy), és ahogy írtam, földet kell rátenni, sokat.

Privit írj, ha érdekel a telefonszám (nem vagyok benne érdekelt egyébként), szintén délpesti az illető.

2017. márc. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!