Kezdőoldal » Otthon » Kert » Nem hajt a fügefám. Lehet...

Nem hajt a fügefám. Lehet hogy elfagyott?

Figyelt kérdés
Tavaly rengeteg termés volt rajta és a levelei is egészségesek voltak, idén viszont semmi. Május van és még a rügyei sem indultak el. Igaz, hogy nem volt télen letakarva a töve, de már évek óta nem takargatom, mert bírta a hideget. Lehet hogy most mégis ez a baj? Van rá esély hogy kihajt még idén vagy esetleg jövőre, vagy érdemesebb kivágni és újat ültetni?
2010. máj. 10. 08:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Még nekem se hajt. Lehet hogy később szokott? Már nem emlékszem mikor kezdte tavaly.
2010. máj. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem már hajt. Ugyan ez már fagyott el. Amikor hozza a zöld rügyeket, fölötte elvágom, rövidesen megjelennek a hajtások. Most is így történt. Esetleg, ha szaporítani akarod most könnyebb lesz. A még meg nem fásodott hajtásokat leföldelem /a hajtásvég legyen ki a földből/. Jővő tavaszon szoktam felszedni a gyökeres szaporulatokat, akkor vágom le az anyatőről.
2010. jún. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon hasznos volt. Már elkezdett nekem is hajtani igaz még csak két rügyet találtam de már ez is haladás. Köszi a szaporítós tippet!
2010. jún. 2. 21:14

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!