A vitorlavirágom levelei és virágai váratlanul lekonyultak, mit tegyek?
2-3 napja még teljesen rendben volt a növény, mára viszont eldobta magát. Lehet, hogy amiatt, mert radiátor fölött 1 m-re kicsit sok hőt kapott (a szobában 25 fok volt). Vagy amiatt történt, mert ablak mellett volt? De itt meg nem érte annyi közvetlen fény.
Egyelőre jól meglocsoltam, hátha vízhiány az oka.
Vannak-e további ötleteitek, hogy mit tegyek vele? Köszi!
A radiátor felett simán lehet 50 fok, amit már nem nagyon tolerálnak a növények.
De reméljük, hogy csak kiszáradt, és a gyökérzet életben maradt.
Köszi a válaszokat. Jól meglocsoltam (majd a felesleges vizet kiöntöttem a kaspóból), fénytől kicsit távolabb tettem.
Az is gond lehetett szerintetek, hogy alulról meleget, míg a kemény hidegben a régebbi ablaktól kb. 40 cm-re hideget is kaphatott esetleg?
Túllocsolást mennyire bírja a vitorlavirág (álljon-e alatta mindig egy kis víz)?
Köszi!
Ha azt szeretnénk, hogy a vitorlavirágunk minél többször ajándékozzon meg minket a fehér virágokkal, néhány fontos szabályt érdemes betartani.
Mivel egy trópusi növényről van szó ezért nálunk is kedveli a meleg, PÁRÁS(!) környezetet.
Télen, nyáron tartsuk, egyenletes meleg 15-20 fokos(!) környezetben, télen párásítsuk a levegőt körülötte vagy kavicsos tálcával vagy nedves mohával netán agyag granulátummal. A leveleit permetezzük rendszeresen, de a virágokat ne érje víz, mert elvesztik hófehér színűket.
Évente kétszer érdemes a növényt átültetni egy nagyobb cserépbe, mert a virágzáshoz nagyon sok tápanyagra van szüksége ezt tavasszal és ősszel érdemes elvégezni főleg a fiatal példányoknál. Mivel a növény nagyon sok sarj növényt hoz így átültetésnél ezeket érdemes külön cserépbe ültetni így nekünk is több vitorlavirágunk lesz és akár el is ajándékozhatjuk ismerősöknek, barátoknak.
Tavasztól őszig hetente egyszer az öntöző vízhez keverjünk egy nagyon kevés virágzó dísznövényekre való tápoldatot, de az átültetés után egy hónapig ezt hagyjuk el. Ha megfelelően adagoljuk a tápanyag utánpótlást a vitorlavirág a leghálásabb szobanövényünk lesz és akár egész évben virágokkal hálálja meg a törődést.
Átültetéshez használjunk laza jó vízáteresztő képességű virágföldet az A típusú a legjobb választás.
Talaját tavasztól őszig tartsuk, nevessen, ám a pangó vagy a cserép alatt összegyűlt víz könnyedén végleg kipusztíthatja a növényünket,(!) így ha kerámia edényben tartjuk kedvencünket a locsolás idejére érdemes kivenni a kaspóból a cserepét. Ha minden felesleges víz lecsöpögött a cserép aljáról újra visszatehetjük a növényt a virágtartóba.
Cserepét tegyük minél világosabb helyre, de védjük az erős tűző naptól, mert könnyedén kiégetheti a leveleket így apró kis barna foltok jelentkeznek majd a levelek szép lassan száradásnak indulnak.
Tehát ha ezt a gyönyörű növényt évente kétszer átültetjük és átültetés után egy hónap múlva hetente minimális tápoldattal öntözzük egész évben lakásunk legszebb díszévé válik és hófehér vitorlaszerű virágaival színt és eleganciát hoz otthonunkban.
Forrás:
A meleg felfelé száll, tehát a hideg felső levegő miatt nem lehetett gond.
A világos helyből se lehet gond. Meg a 20 foknál melegebb helyből sem. Kb. 40 foknál kezdődhetnek a bajok.
A legtöbb növény nem bírja, ha víz van alatta, de a vitorlavirág elég igénytelen, egy bizonyos mértékig még ezt is elviseli. De azért inkább kerüld el a víz pangását.
Köszönöm.
Most már új helye lett, ahol nem dobja el magát. A levélhegyei és a virágai viszont feketednek. Erre valakinek van valamilyen ötlete?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!