Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen szobanövények vannak,...

Milyen szobanövények vannak, amik jól tűrik a párát, a közvetlen magas hőmérsékletet, elég nekik a mesterséges megvilágítás, és nem szúrós?

Figyelt kérdés
2016. nov. 11. 18:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Számos ilyen trópusi növény van. Kérdés, hogy milyen magas a hőmérséklet, mert a magas hőmérséklethez nagyon erős fény kell, hogy a gyors növekedés ne okozzon megnyúlást a növénynél. Szobai üvegházban, üvegballonban szoktak kis dzsungeleket csinálni kisméretű broméliákkal, ékszerorchideával stb.
2016. nov. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Fürdőszobáról van szó, a lakás legmelegebb helyisége, és ott is van egy külön radiátor (nem szabályozható sajnos, majd később, ha beindul a felújítás, olyan van tervben, csak el kell csípni egy pályázatot), mesterséges világítást megoldom, most találtam erre jó kis lámpákat. Volt olyan növényem, ami jól bírta a kevés fényt, a meleggel viszont már pár hét után, most, hogy beindult a fűtési szezon, nem tudott megbirkózni, úgyhogy kénytelen vagyok kimenekíteni. Mindjárt beteszem a kis digitális hőmérőmet, aztán megnézem, mit mutat.
2016. nov. 11. 19:14
 3/9 A kérdező kommentje:
Meg is van az eredmény, szóval 27-28 celsius fok közötti értéket mértem.
2016. nov. 11. 20:53
 4/9 anonim ***** válasza:

27-28 nemigen árt semmilyen növénynek, a szobanövények többsége trópusi eredetű, 40 fok esetleg már sok egyik-másiknak. Gond legfeljebb azzal lehet, ha közvetlenül a radiátor felett van a növény, és ott felforr egy idő után.

Viszont: attól, hogy fürdőszoba, még nem biztos, hogy 24 órában magas a páratartalom. Lehet, hogy a nap nagyobb részében extrém száraz a levegő.

A fő gond valószínűleg a hőmérséklethez képest túl kevés fénnyel van. Nem elég a lámpád ereje vagy nem megfelelő a színspektruma.

2016. nov. 12. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Meg is kaptam a választ, de nem a fény, inkább a radiátor közelsége, egy gurulós állvány tetején voltak ezek a növények tegnapig, és kb. egy hete érzem, hogy erősebb a fűtés. Esetleg ha a radiátor elé teszek valami szigetelőanyagot, az segíthet? Igazából én is soknak érzem ezt a hőmérsékletet főleg, hogy a lakás többi részén 23-24 celsius fok van, és nekem az elég (nagyra fogom értékelni, ha végre szabályozhatóra cserélik).
2016. nov. 12. 15:38
 6/9 anonim ***** válasza:

A konkrét kivitelezéstől függ, hogy mennyire lesz védve a növény.

Leteszel a növény helyére egy hőmérőt, amikor jól adja a radiátor, és meglátod.

2016. nov. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy ez a leszigetelés jó lesz. Tegnap vittem haza egy erre alkalmas anyagot, 2-3 celsius fokkal alacsonyabb a hőmérséklet a takarásában, de kézzel is érzékelhető, hogy a takarás megfogja a hőt.

Köszönöm a segítséget, még az éles növényes tesztig várok egy kicsit, aztán ha élesben is működik, újból jelentkezem és megírom ide is.

2016. nov. 15. 11:26
 8/9 A kérdező kommentje:
Ha valaki még visszanéz a kérdésre. Úgy néz ki, működik a takarás. Az egyik visszaköltöztetett növénykén még pár új hajtás is lett, szóval bizakodó vagyok. :-)
2016. dec. 11. 10:09
 9/9 anonim ***** válasza:
Akár a takarás, akár más segített, a lényeg, hogy jól érzi magát a növény. :)
2016. dec. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!