Kezdőoldal » Otthon » Kert » Egy mag csíráztatás után...

Egy mag csíráztatás után kibujik teljes sötétségben?

Figyelt kérdés
és ha a cserepet radiátorra teszem úgy is kibujik a hajtás vagy az túl sok hő neki egy forró radiátortól?

2016. okt. 30. 17:23
 1/9 anonim ***** válasza:
A csíranövény (hajtás és gyököcske) sötétben is kibújik a magból, de nedvesség és kb. szobahőmérséklet kell neki.
2016. okt. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Láttam olyat is hogy zacsót húznak a cserépre így is kibujik?
2016. okt. 30. 17:48
 3/9 A kérdező kommentje:
*nejlon zacskót
2016. okt. 30. 17:48
 4/9 anonim ***** válasza:

Honnan tudná, hogy nejlonzacskót húzott valaki a cserépre??

Egyébként a zacskónak semmi értelme.


A föld alatt általában sötét szokott lenni, a magok többségének ez kell a csírázáshoz, a nagyon apró, porszerű magok kivételével.


Ha a radiátorban jó meleg, 70 fokos víz kering, akkor szépen meg tud főni a mag.

De szerintem mindegy, mert ilyenkor semmilyen magot nem illik csíráztatni, mert semmi nem lesz belőle.

2016. okt. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Lesz belőle, főtt mag (a radiátoron) :D

Kihajt minden évszakban, ha nedvességet és elegendő (de nem túl sok) hőt kap. Fény többnyire nem kell neki a kicsírázáshoz. De mivel most jön a tél, ami fénytelen, így csak nyúlni fog, a szára kifehéredik, erőtlen lesz, majd eldől, mert a szár nem tudja megtartani a saját súlyát. Elegendő napfény hiányában csak sínylődik, aztán elrohad vagy bepenészedik, de többnyire elpusztul.

2016. okt. 31. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Attól függ milyne nmag.
2016. okt. 31. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Vannak fényben csirázók, és vannak amik a sötétet szeretik. [link]
2016. okt. 31. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Na, ez a gazlapos cikk jó nagy baromság. (Egy része.)

Én már évtizedek óta termelek sárgarépát, eladásra is, és a nagyapámtól tanult módszer szerint több (legalább 3) cm földréteg kerül a magokra. Még hogy a föld tetejére szórni... Így még palántanevelésnél sem lehetne biztosítani, hogy ne száradjanak ki és pusztuljanak el a magok.

Vannak fényen csírázó magok (ahogy írtam, ezek többnyire a porszerű apró magok), de a fényen csírázás nem azt jelenti ezeknél sem, hogy a föld tetején kell lenniük, hanem hogy csak pár mm föld kell föléjük. (A talajszemcsék valamennyire fényáteresztők, ennyi elég a magoknak a keléshez.)

2016. okt. 31. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :D
2016. nov. 1. 12:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!