Egy mag csíráztatás után kibujik teljes sötétségben?
Honnan tudná, hogy nejlonzacskót húzott valaki a cserépre??
Egyébként a zacskónak semmi értelme.
A föld alatt általában sötét szokott lenni, a magok többségének ez kell a csírázáshoz, a nagyon apró, porszerű magok kivételével.
Ha a radiátorban jó meleg, 70 fokos víz kering, akkor szépen meg tud főni a mag.
De szerintem mindegy, mert ilyenkor semmilyen magot nem illik csíráztatni, mert semmi nem lesz belőle.
Lesz belőle, főtt mag (a radiátoron) :D
Kihajt minden évszakban, ha nedvességet és elegendő (de nem túl sok) hőt kap. Fény többnyire nem kell neki a kicsírázáshoz. De mivel most jön a tél, ami fénytelen, így csak nyúlni fog, a szára kifehéredik, erőtlen lesz, majd eldől, mert a szár nem tudja megtartani a saját súlyát. Elegendő napfény hiányában csak sínylődik, aztán elrohad vagy bepenészedik, de többnyire elpusztul.
Na, ez a gazlapos cikk jó nagy baromság. (Egy része.)
Én már évtizedek óta termelek sárgarépát, eladásra is, és a nagyapámtól tanult módszer szerint több (legalább 3) cm földréteg kerül a magokra. Még hogy a föld tetejére szórni... Így még palántanevelésnél sem lehetne biztosítani, hogy ne száradjanak ki és pusztuljanak el a magok.
Vannak fényen csírázó magok (ahogy írtam, ezek többnyire a porszerű apró magok), de a fényen csírázás nem azt jelenti ezeknél sem, hogy a föld tetején kell lenniük, hanem hogy csak pár mm föld kell föléjük. (A talajszemcsék valamennyire fényáteresztők, ennyi elég a magoknak a keléshez.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!