Kezdőoldal » Otthon » Kert » Cserépbe ültetett gumós...

Cserépbe ültetett gumós begóniám még kint van a teraszomon, gyönyörüen pompázik. Szeretném tovább élvezni a szépségét. Bevihetem -e a lakásba cserepestől?

Figyelt kérdés
Ha nem, akkor mit csináljak vele?

#gumósbegónia
2016. okt. 12. 12:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Amíg nincs benn túl melege, addig továbbra is nyílik. De idövel le kell állítani, hogy ideje legyen pihenni a következö tavasz elött.
2016. okt. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, de hogyan ? Le kell vágni a leveleket, ki kell szedni a gumót a cserépből, vagy hagyhatom ugy, ahogyan van ?Köszönöm a gyors választ.
2016. okt. 12. 14:22
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha pihentetni akarod, akkor tedd hüvös helyre, ne öntözd és várd meg, amíg leszárad a föld fölötti része. Utána a cserpében tartva tedd kb 10 fokos, sötét helyre. Tavasszal (a kertészetekben márc. 8-án) vedd elö, picit öntözd meg a földet, es kb 15-20 fokos helyen tartsd, amíg kihajt, közben néha öntözd, de ne áztasd el.
2016. okt. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nincs valami hűvös, világos helyed? Ott még el lehetne tartani egy darabig.

Ha most a hidegről beviszed a meleg szobába, esélye van leszáradni, a túl nagy hőkülönbséget nem szeretik a növények.

Mikor nekem volt gumós, akkor kint védett helyre raktam, aztán amikor lefagyott a levele, akkor vittem cserepestől a hűvös telelőhelyre.

2016. okt. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!