Hogyan és mikor kell a citromfát metszeni?
Ezt metszéssel nevelhetjük, a 6-7 leveles hajtást 3-4 levél felett levágjuk.
A visszametszés következtében kihajtott hajtásokat 3-4 levél felett ismét visszavágjuk. Az így kapott kis bokor szép alakú lesz, és hamarabb virít, mintha magára hagynánk.
Nyáron a növényeket szélvédett helyre a szabadba is vihetjük, kezdetben árnyékoljuk,majd teljes napon tartjuk.
Az árnyékban nevelt növények levele nagyobb lesz, de nem olyan edzett, mint a napon tartottaké. A nyár folyamán bőven öntözzük. A hűvös éjszakák beálltával napos, meleg szobába visszük, hogy a hajtások beérjenek a teleltetés idejére.
Kétféleképpen teleltethető. A meleg és világos helyen a tél folyamán rendszeresen öntözzük. A növény így a teleltetés ideje alatt is fejlődik.
Ha csak alacsony, 6-8 C fokos hőmérsékleten tarthatjuk, akkor szárazon, kevés vízzel neveljük őket. Az utóbbi esetben ne várjunk a téli hónapokban növekedést, elégedjünk meg életben maradásával. Bulgária egyes vidékein úgy tartják és nevelik a citromfácskákat, mint mi a leándert, udvarok, erkélyek díszítésére használják.
Nagyon ügyes megoldás a nagy faedények aljára szerelt kerekek, amelyek segítségével a hidegebb idő beálltával egyszerűen az udvarból a szobába tolják a fácskákat.Hosszú, de kedves munka a citrom nevelése. Nagy öröm az első virág megjelenése, de még nagyobb öröm az első termés. Közeli rokona, a narancs /C.sinensis/ és a mandarin /C.reticulata/, évente csak egyszer borul virágba. Szaporításuk, nevelésük a citrommal megegyező.
értem kösszönöm
de mit metsszek?:Dh jó és szép legyen?az összes zöldet vagy mit?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!