Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan és mikor kell a citromf...

Hogyan és mikor kell a citromfát metszeni?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 17. 21:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezt metszéssel nevelhetjük, a 6-7 leveles hajtást 3-4 levél felett levágjuk.

A visszametszés következtében kihajtott hajtásokat 3-4 levél felett ismét visszavágjuk. Az így kapott kis bokor szép alakú lesz, és hamarabb virít, mintha magára hagynánk.


Nyáron a növényeket szélvédett helyre a szabadba is vihetjük, kezdetben árnyékoljuk,majd teljes napon tartjuk.

Az árnyékban nevelt növények levele nagyobb lesz, de nem olyan edzett, mint a napon tartottaké. A nyár folyamán bőven öntözzük. A hűvös éjszakák beálltával napos, meleg szobába visszük, hogy a hajtások beérjenek a teleltetés idejére.

Kétféleképpen teleltethető. A meleg és világos helyen a tél folyamán rendszeresen öntözzük. A növény így a teleltetés ideje alatt is fejlődik.

Ha csak alacsony, 6-8 C fokos hőmérsékleten tarthatjuk, akkor szárazon, kevés vízzel neveljük őket. Az utóbbi esetben ne várjunk a téli hónapokban növekedést, elégedjünk meg életben maradásával. Bulgária egyes vidékein úgy tartják és nevelik a citromfácskákat, mint mi a leándert, udvarok, erkélyek díszítésére használják.

Nagyon ügyes megoldás a nagy faedények aljára szerelt kerekek, amelyek segítségével a hidegebb idő beálltával egyszerűen az udvarból a szobába tolják a fácskákat.Hosszú, de kedves munka a citrom nevelése. Nagy öröm az első virág megjelenése, de még nagyobb öröm az első termés. Közeli rokona, a narancs /C.sinensis/ és a mandarin /C.reticulata/, évente csak egyszer borul virágba. Szaporításuk, nevelésük a citrommal megegyező.

2010. ápr. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
figyi én beírtam a google-ba megtaláltam ezt az oldalt nem másolást kértem;) olyan ember hozzászólását kérem,aki otthon van a kertészkedés területén dea zért köszönöm a választ:)
2010. ápr. 18. 16:46
 3/4 anonim válasza:
kora tavasszal szokták,most már ne nagyon háborgasd szerintem csak amit nagyon muszály azt vágd le.
2010. ápr. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

értem kösszönöm

de mit metsszek?:Dh jó és szép legyen?az összes zöldet vagy mit?

2010. ápr. 20. 17:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!