Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fog teremni ez a szőlő?

Fog teremni ez a szőlő?

Figyelt kérdés
Próbaképpen ültettem 2db szőlőtőkét tavaly tavasszal,de az egyik szerintem az oltás alatt hajtott ki./más alakú a levele is bár mindkettőt Izabella-ként kaptam/.A szőlőhöz abszolút kezdő vagyok.
2016. máj. 15. 17:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Izabella, és oltva volt?? Biztos vagy benne?

A direkttermőket nem szokták oltani, hanem csak gyökereztetni.

2016. máj. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kertészetben vettem,ott mondták hogy az.Azt furcsálltam,hogy más alakú a levele,majdnem kerek nem tipikus cakkos szőlőlevél.
2016. máj. 16. 05:59
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát ha vetted, akkor biztos oltvány. Csak úgy írtad, kaptad, ezért kételkedtem benne. Meg mert nem tudom, minek oltani az ilyen szőlőt.


Az oltás helyét felismered, ha alatta hajtott ki, az bizony a vadalany. Annak van ilyen bevágás nélküli levele.

Ha az oltás felett nem hajt, akkor dobd ki.

Majd tavasszal, metszéskor dugj le egy, a másikról levágott 40 centis vesszőt, abból ugyanolyan szőlőd lesz.

2016. máj. 16. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. máj. 16. 06:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!