Ősszel ültetett kis gyümölcsfákra (még nem virágzik) milyen permetszer kell most?
Mi támadhatja meg? Vagy csak akkor kell majd, ha teremni is fog?
HA tudtok, körülbelüli árat is írjatok, hogy tudjam, mire számítsak.
Illetve hogy milyen gyakran kell permetezni, és így meddig elég a permetszer.
3 db fáról van szó, 2 meggy és egy cseresznye.
Első, ha nem tudsz érdemben hozzászólni, akkor nem muszáj ám írni, senki nem kényszerít!
Amit egy bolti eladó mond, azt nem veszem készpénznek!
Egyáltalán nem biztos, hogy van saját tapasztalata, vagy hogy a számomra legjobbat ajánlja.
Neki az a lényeg, hogy én minél drágábbat vegyek.
Egy példa, más termékkel: az orrod alá dugják a legdrágább vitaminokat egy boltban, közben van lényegeseb olcsóbb megoldás (drogériák sajátmárkás termékei, vagy patikai készítmények párszáz ft-ért.)
Szóval nem, az eladó nem releváns, lehet hogy panelban lakik, és életében nem permetezett még, a végzettsége pedig lehet kőműves is.
Konkrét márkát, tapasztalatot, árat vártam volna.
Ha bemegyek a boltba, akkor már nem tudok úgy odamenni, hogy tudom, mire számítsak - mert 10 ezret biztos nem akarok otthagyni.
Az első évben nem nagyon szokta betegség megtámadni a csemetéket, kivéve, ha valami idősebb, azonos fajta fa közelébe kerültek. A második évtől már komolyabban kell venni.
A betegségek közül már legfeljebb 1-2 levélbetegségre kell számítani. Ha fellépnek, akkor keress valami felszívódó szert, konkrét betegségre. De nem túl valószínű, hogy bármi is legyen.
Azért ha valami foltokat látsz a levélen (valószínűleg pirosakat), akkor fotózz, és kérdezz itt.
A monília elleni védekezés lett volna fontos a meggynél, de ha még most sincs tünet, akkor idén már nem is lesz.
Pl. ezzel lehet védekezni, vagy sok más felszívódóval:
Idén leginkább már csak a levéltetvektől kell tartanod, így termés nélküli kicsi fákon. Ezek ellen is kétszázféle szer van, pl. az említett Mospilan mindenféle jószág ellen jó:
Kedves kérdező !
Nagyon is érdemben válaszolt az első .
A gazdaboltban min,1 olyan eladó van,aki szakvizsgával rendelkezik a permetszerek tulajdonságairól .Ebben az is bent van,hogy nagyon jól tudja ,mit mire javasoljon,adjon .permet szereket .Esetenként még tanácsokat is adnak a felhasználáshoz .
A googléban mindent megnézhetsz,de szert a gazdaboltban veszed .
A gyógyszertárban sem az orvos adja ki a gyógyszert,de gyógyszerész mindent tud róla .
Ez azért nem teljesen igaz. A szerekről persze mindenhol van némi információ, de legfeljebb a boltok felében értenek hozzá valóságosan is. Leginkább azok, akik maguk is kertészkednek valamilyen szinten.
Idén is elképesztő dolgokat hallottam már várakozás közben, ahogyan az előttem lévőknek ajánlottak szereket.
Pl. április végén, május elején képesek kontakt szert adni tafrinára.
Na ez az. Ilyenbe nem akarok belefutni.
Természetesen neten szétnéztem, de annyi féle dolgot írnak, és sokszor konkrét márkanév nélkül, én meg ugye olyat kerestem volna, ami valakinél már bevált, vagy hogy úgy fogalmazzak, mint a gyógyszereknél: egy drága, de jó terméknek van-e olcsóbb, de ugyanolyan jó helyettesítője, amit kevésbé reklámoznak?
Mert találtam olyat neten, amiből 18 ezer egy liter, aztán meg egy olyat, ami igaz csak 30 dekás, de kb 300 ft.
Az meg, hogy boltonként van legalább 1 szakképzett ember, nem jelenti azt, hogy engem pont ő szolgál ki, vagy hogy egyáltalán dolgozik aznap.
A "menj be és kérdezd meg" típusú válaszok pedig, már ne haragudj, de nem érdemi válaszok.
Nem azért írjuk ki a kérdéseket, hogy aztán egyesek beírják, hogy "kérdezd meg a boltban", "menj el egy ügyvédhez", "ezzel menj el orvoshoz", hanem ha valakinek volt már hasonló esete, saját tapasztalata, vagy egyszerűen csak tud valamit a dologról, akkor azt ossza meg.
És amint látod, mégiscsak tudott más típusú választ írni, amiben már vannak konkrétumok, ezért nem értettem, hogy ez elsőre miért nem sikerült.
Hű micsoda vita alakult ki! :)
Egyetértek azzal, hogy csemete kortól kell védeni a gyümölcsfákat, azzal is, hogy felszívódó szert, igazi mérget, hatékony drága vegyszert csak valóban létező, konkrét tünetet mutató probléma (kórokozó vagy kártevő) ellen érdemes bevetni, pénztárca-kímélet miatt. DE! ha nem akarom, hogy vírusos legyen, nem hagyom felszaporodni a tetveket. Ha nem akarom, hogy a cseresznye, meggy kukacos legyen, zöld termés állapotban sárga ragacsos lappal figyelem, mikor rajzik a cseresznyelégy, és akkor szórom meg őket. Tehát igenis előre kell gondolkodni. Csapadékos, ködös, párás időjárású tavasz idején fokozottan kell védekezni a monília ellen és más gombák ellen is persze. Tehát nem mindig csak a szerválasztáson múlik a siker, de nagy mértékben az időzítésen is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!