Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen jó hatásfokú folyékony...

Milyen jó hatásfokú folyékony gyomírtószert ismertek?

Figyelt kérdés
2016. máj. 2. 10:50
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Biztos a szomszédé azt mégse vághatja ki
2016. máj. 3. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 EagleHUN ***** válasza:
Igen erre gondoltam. De az is aljasság!
2016. máj. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
77%

Bármelyik glifozát kiviszi, a legolcsóbb is, mind ugyanaz más néven, mint a Glialka.

Én már több helyen használtam a gazdátlan szomszéd telkek felől támadó bozótosra, mikor már százávaljöttek fel a sarjak az én földemen is. 5 %-osan kipermetezve, némi tapadásfokozóval, és a karvastagságú részeket is tartalmazó, 5 m magas bozótosnak annyi.

Vastag törzsű, szintén erősen sarjadzó fánál is használtam. Kivágtam föld felett, a láncfűrész orrával mélyedést csináltam a vágási felületbe, bele fél deci gyomirtó, és nem jöttek többé a sarjak.

2016. máj. 4. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 tomika36 válasza:

kapazin ill. fára baltazin :)


Ha gyomitró vegyszerre gondolsz, akkor total vagy glialka, de!: nem muszáj olyan töménységben keverni, amit rá írnak ugyanis a hatásfokát lehet néhány praktikával fokozni.

1. késő délután gyomirtózzál, amikor szomjasak a növények, ergo jobban és gyorsabban felszívják a gyomirtót.

2. használjál folyasztószert, pl. nonit, vagy hagyományosabb és olcsóbb 10 l vízhez egy púpozott evőkanál cukor. A folyasztószernek (feszültségoldó) az a szerepe, hogy a csepp formátumban kipermetezett vegyszer a levél felületén szétfollyon, ne álljon meg cseppekben, így nagyobb felületen szívódik fel a növényben.

3. Amennyiben nem termő területre használod, lehet még 10 l permetléhez 1 dl gázolajat keverni. Permetezés közben folyton rázogatni a tartályt. A gázolaj a kifújt permetlé felületén úszva lassítja a vegyszer párolgását, így azt a növény "kénytelen" felszívni.

Így megközelítőleg 30-40 % vegyszert tudsz spórolni és biztosabb lesz a megoldás.

Gondolom azt nem kell mondani, hogy esőben, vagy vizes növény felületre hiába fújsz. Csak száraz időben, lehetőleg jó meleg után este.

2016. máj. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!