Kezdőoldal » Otthon » Kert » Citromfát átültettem, de kezd...

Citromfát átültettem, de kezd fonnyadni, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Régóta van egy citromfánk,ami sokáig a Testvéremnél volt,de Ő nem nagyon gondozta.

Ezer éve ugyanabban a földben volt,tiszta ragacs volt a levele,és nem nézett ki valami jól.

Elhoztam tőle,vettem nagyobb dézsát,átültettem citrosokhoz való földbe,vettem hozzá citrusos tápanyagot.

Le mosogattam a ragacsot a leveleiről,ami egy növényes ismerősöm szerint citromfa betegség,majd boldogan vártam.

1 hét eltelt,és fonnyad az összes levél egyre jobban,szerintem elszárad,és meg fog halni,de nem értem miért...

Meg lehetne még menteni szegényt?



2016. máj. 1. 20:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Látod, a hálátlan..... Túl nagy volt a változás, amit okoztál az átültetéssel. Mivel mostad le a leveleket ?
2016. máj. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

zuhany alatt sima langyos vízzel.

De érdekas,mert az egyik ága nem fonnyad...

2016. máj. 3. 18:31
 3/7 anonim ***** válasza:

Leszedted a gyökerekről a földet, vagy csak úgy mindenestől átraktad nagyobb edénybe?

A tápoldatot nem túlozhattad el? Az kinyírhatja.


A leveleken a ragacs nem betegség, hanem rovar, feltehetőleg pajzstetű ürüléke, amit szétspriccel.

2016. máj. 4. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
leszedtem,szinte teljesen új földet kapott.
2016. máj. 8. 09:39
 5/7 anonim ***** válasza:

Na, akkor ez az oka. Ilyen műveletnél ez teljesen szokványos következmény. A növény nem úgy van, mint hogy egy karót leszúrsz a földbe, és kész. A gyökereknek kapcsolatot kell kiépíteni a környező talajjal. A föld leszedésével sok hajszálgyökér is letört, plusz a gyökérszőrök is leestek.

Ha muszájból ilyent csinál az ember, akkor ennek együtt kell járni a föld feletti részek erős visszametszésével, hogy a föld alatti felszívó és föld feletti párologtató részek nagyjából egyensúlyba kerüljenek.


Most ezeket kell csinálnod:

Erősen visszametszeni, a vékony részek legalább 3/4 részét vagy inkább sokkal többet levágni.

Nem túlöntözni, mert az a maradék gyökerek elpusztulásával fog járni. (Ha még nem történt meg eddig.)

A tápoldatozást elfelejteni a növény fejlődésnek megindulásáig, ugyanilyen okokból.

Ilyen művelet során nem nagyobb, hanem inkább kisebb edénybe kell ültetni, mert a nagy edényben nagyon könnyű túlöntözni. A föld teteje teljesen száraz, és azt hiszed, megint önteni kell rá, pedig a föld közepe még bőven nedves, mert nincs gyökér, ami kiszedje a vizet.

2016. máj. 9. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat!Remélem megindul újra,és megteszem,amiket írtál.
2016. máj. 13. 16:30
 7/7 anonim válasza:
Na sikerült újraéleszteni?
2016. jún. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!