Kezdőoldal » Otthon » Kert » Frissen elszórt fűmagot...

Frissen elszórt fűmagot naponta hányszor kell locsolni és meddig kell sűrűbben?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 6. 15:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

ne legyen soha kiszáradva a föld felülete. mi reggel és este permetező vízzel locsoltuk, de amikor fújt a szél és hamarabb száradt a föld, akkor volt, hogy 2 óránként kellett.

hogy meddig? azt nem tudom. amikor már láthatóan jó erős a fű mi akkor fogjuk csökkenteni a locsolást.

2010. ápr. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ne száradjon ki a föld, alaposan kell locsolni, de nem nagy vízsugárral, nehogy összemossa a víz a magokat. Az első pár héten még gyakran kell, aztán majd látod, ahogy nő a fű, egyre kevésbé szárad ki a föld. 6 hétig nem szabad sem rálépni, sem nyírni, utána viszont már kell, hogy erősödjön.
2010. ápr. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, az utolsó mondat az lett volna, hogy 6 hét után már le kell vágni a füvet, hogy sűrűsödjön.
2010. ápr. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A kertész, aki segített a fű telepítésekor szakmailag nekem, azt mondta, hogy a vetés utáni pillanattól kezdve, amíg a fű el nem éri a 6 centis magasságot nem száradhat ki a föld. Ha ezt napi ötszöri locsolással tudod elérni, mert a szél hamar kifújja a nedvességet, akkor 5 alkalommal kell locsolni. De lehet, hogy párás hűvös szélmentes időben elég kettő, vagy esőben egy sem. A lényeg, hogy ne láss száraz földfelszínt!
2015. ápr. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!