Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan gyepesítsek praktikusan...

Hogyan gyepesítsek praktikusan, de mégis hatásosan?

Figyelt kérdés
Itthon az udvarban szeretnék gyepesíteni viszonylag két nagyobb területet, az egyik árnyékos helyen van a másikat pedig nagyjából egész nap éri fény. Hogyan tudnám ezeket úgy bevetni fűmaggal, hogy az hamar növekedésnek induljon és egyenletesen serkenjen majd, illetve utána hogyan gondozzam, hogy szépen is nézzen ki?

2016. ápr. 12. 12:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát legelőször is, nagyon gyorsan fogj neki, főleg a napos helyen, mert májusban már 30+ fokok szoktak lenni, amit a frissen kelt fű nem nagyon kedvel.
2016. ápr. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Talajművelés, trágyázás, vetés, aztán öntözni ezerrel.
2016. ápr. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

nagyon pontosan kell a felszínt elegyengetni, lényeges a valóban aprómorzsás talajszerkezet, nem hagyható ki egyetlen öntözés sem és tápozni ezerrel!

Amíg kicsi, fiatal, fűnyíróval NE menj rá, mert kitépi a pici gyökerét! ollóval, kínlódva, hason csúszva lehet levágni, a bokrosodási csomó fölé - mondjuk 15 cm-ről 10 cm-re, aztán ha erősebb, egyre lejjebb lesz a bokrosodási csomó, lehet egyre alacsonyabbra vágni. Fűnyíró magassága állítható, a végén 4 cm simán lehet, őszre a vágási magasság.

Az angoloknak azért szép a gyepük, mert 400 éve nyírják és párás, esős az időjárás.

2016. ápr. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
#3 Értem. Szabad egy kicsit fellazítani a földet, hogy könnyebben nőljön?
2016. ápr. 13. 13:44
 5/9 anonim ***** válasza:
Milyen a földed? Ha fekete, akkor hozzál hozzás sárgát, ha sárga, hozzál hozzá feketét.Szerezz komposztot (debrecenben pl aksd), így forgasd, vagy rotáld össze. Egyenesre elsomitod (macerás) gereblyével, vagy léccel, és bőségesen (többet, mint amit ajánl) elszórod a fűmagot. Felesleges a legdrágábbat venni, tökéletes a sport fűmag keverék. A keverékben, van fűmag amelyik árnyékot kedveli, van amelyik napot igényel, így az marad meg, amelyik kedveli a helyet. Amíg ki nem bújik a földből, folyamatosan nedvesen tartani permetező öntözéssel. Ha kibújt, akkor elég naponta, majd később 2 naponta öntözni. Ha eléri a 12-15cm magasságot, akkor lehet először nyírni, de 1/3-nál többet nem szabad vágni. Ha van lehetőséged, öntöző berendezést telepíts (magadnak is meg tudod csinálni pár tízezer forintból), mert egyrészt nagyon sok időt igénybe vesz az öntözés, másrészt egyenletesen kell öntözni, harmadrészt pedig a legjobb a hajnali öntözés. Kánikulában magasabbra érdemes hagyni a füvet, jobban árnyékol. Nekem a vakond az egészet szérkurta, ha van a környéken vakond, rakjál le vakondhálót. Az őszi füvesités sokkal jobb, mert akkor a gyomok már nem fejlődnek, de most tavasszal rengeteg gyom is kijön a fűvel együtt, sőt meg is előzi a füvedet növekedésben. Nem kell túlságosan aggódni, mert sok gaz elpusztul a rendszeres nyírástól, illetve nem fog tudni felmagvazni, jövőre már kevesebb lesz, illetve léteznek kétszikü gyomírtok, amik ez egyszikü füvedet nem bántják, csak a gazokat (pl lóhere). De a legrosszabb hír, hogy a tarack is egyszikü. No az szopás, ha tudod, akkor mielőtt hozzáfogsz, gyomirtozz glialkával, majd ásás közben szedd ki a földből a gyökereket. teljesen kiírtani úgysem fogod tudni.
2016. ápr. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kimaradt, hogy a fűmag elszórása után én kézzel szortam még rá komposztot, és úgy léccel döngöltem egyenesre a felszínt. De bele lehet hengerelni is, csak ahhoz hengert kell szerezni.
2016. ápr. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
#5 Ami azt illeti elég rossz itt a föld a környéken, a szomszéd már nem is nagyon vet semmit inkább befüvesítette a kert nagy részét csak egy kis foltot hagyott az epernek. Rengeteg öntözéssel és műtrágyázással szokott valamelyest javulni a föld illetve a gyep minősége. Köszönöm a választ, kielégítőnek találtam!
2016. ápr. 14. 10:34
 8/9 anonim ***** válasza:
akkor tényleg kell műtrágyázni, Cink és Foszfor jót tesz a gyökérfejlődésnek, a Kálium növeli a szárazságtűrő és kórokozókkal szembeni ellenállóképességet A Magnézium a klorofillszintézist segíti, a Nitrogéntől nő, mint a bolond. Mikroelemekkel kiegészítve gyenge talajon is hamar szép gyeped lehet ;)
2016. ápr. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

ezt a sok mikro-és makroelemet meg lehet kapni ám egyben is, úgy értem külön flakonokban de egy dobozban, kertészeti áruházban CoraxBio gyep boksz néven :)

Nagyon praktikus, én most próbáltam ki először, de bevált!

2016. ápr. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!